Günaydın Et

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
03.04.2014

Sürekli et bizim işimiz diyen bir mekanı daha fazla görmezden gelmek mümkün olmadı.Çukurambarda kocaman şık bir mekan Günaydın. Ayrıca çok da meşhur. Biraz araştırma yapınca genel olarak olumlu eleştiriler aldığını görünce artık bizde bir gidelim dedik. Mekanın konsepti mimarisi çok hoş. Günaydın bir kebapçı fakat mekan olarak diğer kebapçılara benzemiyor.Garsonların güleryüzü bizi çok memnun etti. Siparişimiz konusunda da yardımcı oldular. Sürekli masamızın etrafında bikaç garson vardı. Ne istesek anında geldi. Hiçbir şey için beklemedik.İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederiz.


Siparişimizi verdikten sonra masamıza ilk olarak yeşillikler ve ekmeğimiz geldi. Pide de çok lezzetliydi.


Hemen sonrasında salatamız geldi. Salataya normalde mısır koyuyorlar fakat istemediğimiz için mısırları çıkarıp getirdiler. Onu da beğendik.

Günaydının biber dolması ve içli köftesinin de methini duyduğum için masamıza getirip alır mısınız diye sorduklarında hiç itiraz etmedim. İyiki de etmemişiz,özellikle içli köftesi çok lezzetli. Biber dolmasında da ekşi bir tat vardı hoşuma gitti.

Ve sırada ana yemeğimiz var. Ne yiyeceğimize karar veremediğimiz için şefimizden de destek alarak isteğimiz üzerine karışık ızgara yaptırdık.Ne istediysek onu koydurduk. Böylelikle hepsinin tadına bakmış olduk.İlki kaburga,gerçekten nadiren bulabileceğiniz lezzetli bir kaburgaydı. Böyle lezzetli yapan yer gerçekten az var.Çöp şişi malesef beğenmedim. Çok kötü değildi fakat çok daha iyilerini yediğimi söyleyebilirim.Döneri de tavsiye etmişler o da gayet lezzetli,Adanası çok başarılı acısı tadı yağı tam yerinde,son olarak ve en merak ettiğim olan Antep Fıstıklı Kebap ise çok iyiydi. Gerçekten çok beğendim. Tekrar gittiğimde mutlaka yemek isteyeceğim kebap. Ellerine sağlık diyorum tekrar tekrar.Artık bu kadar yemeğin üzerine aslında bir lokma yiyecek halimiz kalmadı fakat katmer tatlısını denemek istedim. İkram çaylarımız yanında şahane bir görüntüyle geldi katmer. Oldum olası fıstıklı tatlıları sevmişimdir. Üzerinde şerbet olmadığı için çok ağır değildi. Hamuru şekerliymiş öyle söylediler. Ben beğendim. Ama tabi herkesin damak tadına hitap etmeyebilir. Ama aç karnına kesin çok daha lezzetli geleceğine eminim.İçine bir top dondurma koyup sarıp servis ettiler. Dondurmada yakıştı bence.Gelelim Günaydın'da fiyatlara, tabiki tahmin edeceğiniz üzere ucuz bir mekan değil. Hatta standartın birazcık üstünde.Adana Kebap 23 tl, Antep Fıstıklı Kebap 24,50 tl, Yarım porsiyon Kuzu Çöp Şiş 11,75 tl, Yarım porsiyon Döner 11,50 tl, Kuzu Kaburga 24 tl ,1 adet kuru dolma 4,50 tl, 1 adet İçli Köfte 8 tl, Mevsim Salata 10 tl, Cola 5,50 tl,Ayran 5 tl,1 top dondurma 2,50 tl, Katmer 21 tl,su 1,50tl. Bu fiyatlarla ilgili söylemek istediğim şey kebapların fiyatına bir şey demiyorum çünkü çok lezzetli hak ediyor,ama sudan para almak olmamış.Bir içli köfte, tamam lezzetli fakat 8 tl olmaz. Bu tarz ufak ayrıntıları sevmedim sadece.Ufak tefek şeylerden bu kadar para almaya ihtiyaçları yok bence. Onun haricinde her şey mükemmeldi.Afiyet olsun.

Günaydın Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  09.04.2014 Yeşim Albayrak

  Güzel mekan gezsek yesek, fiyatlar biraz pahalı anlaşılan. En kısa sürede bende antep fıstıklı kebabı deneyeceğim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  09.04.2014 Rıfkı Şengül

  Günaydının adresi ve fiyatları araştırıyordum karşıma çıktı siteniz iyiki böyle bir site yapmışsınız yoksa fiyatları tam anlamıyla öğrenemeyecektim

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.04.2014 Sevgi Ulu

  Fıstıklı kebabı denedim açıkçası sitenizden görmüştüm fiyat pahalı geldi ama tadına bakmak istedim hiç pişman değilim çok iyi bir tespit sağol gezsek yesek :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart