Güven Büfe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.07.2016

Bu seneki ilk tatil durağımız Kuşadası. Gelmeden önce tabi ufak bir araştırma yaptım. Ne yemeliyiz nereye gitmeliyiz vs. Nereye gitmeliyiz farklı bir başlık altında olacağı için şimdi ne yemeliyizi konuşalım. O kadar araştırma sonucunda buraya özgü yiyecek yani meşhur farklı yiyecek seçeneği pek bulamadım.
Güvenbüfe Kuşadası çarşının orada cadde üstünde ufak bir yer. Az masa, az çalışan var. Öyle manzaralı harika vs bir yer değil. Hızlıca ye ve kalk, kimi zaman da atıştırmalık bir yer.Biz de asıl aradığımız yer biraz geride kaldığı için (Tuki) ve o kadar gezmeden çok da yorulunca Güven Büfe karşımızda nimet gibi kaldı. Ha kötü mü oldu bence olmadı da.


Gelelim Kuşadası'nın meşhur yemeği olan Çarşaflıya. Tabi adı da yer yer değişkenlik gösteriyor. Bazı yerlerde de Adalı deniliyormuş. Burada da menüde öyle geçiyor. Bu Çarşaflı dediğimiz şey İzmir'in kumrusunun bir değişiği. Sadece sosisten veya sadece sucuktan yapılan veya karışık olarak seçenekleri olan bir sandwich. Biz karışık istedik. İçinde öyle çok sosis sucuk yok kumru gibi. Ağırlıklı olarak patates kızartması var. Kumrudan en büyük farkı bu zaten. Ama ekmek arasında bence çok da iyi olmamış patates. Çarşaflı denmesinin en büyük nedeni ise üstündeki kaşarın çarşaf gibi malzemenin üstünü örtmesi. Ve bence en lezzetli tarafı bu. Erimiş kaşarın olduğu bölgeyi yediğinizde tadı lezzetli fakat diğer yerleri vasat.


Bu meşhur Çarşaflı'nın fiyatı menü olarak yanında Cola ve patates kızartmasıyla birlikte 15 tl, sadece meşrubat ayran vs 2 tl, su 2 tl. Ben çok kararsız kaldım açıkçası ne sevdim diyebiliyorum ne de sevmedim. Gayet doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Menü şeklinde almaya çok gerek yok çünkü zaten patates ekmeğin içinde var,sadece fiyat tabi daha uygun oluyor. Afiyet olsun.

  • Dağ Mah Camikebir Güvercinada Cad. No:2 09400 Kuşadası/Aydın
  • 0256 614 29 63

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart