Hacı Arif Bey Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
28.09.2017

Hacı Arif Bey Ankara'da kökleşmiş restauranlardan bir tanesi. Ankaralıysanız ve yıllardır burada yaşıyorsanız illa ki duymuşsunuzdur, birçoğunuzun da yolu düşmüştür. Arif Bey bu yolculuğa 15 yaşında Antep'ten Ankara'ya gelerek başlamış,1986 yılında ilk defa Tunus caddesinde kendi dükkanını açmış, 1989'da şimdiki yerine geçmiştir.
Eskiden çok sık gitmiş olduğum bu mekana en az 5 yıldır gitmiyorumdur. Bugün sevgili blogger arkadaşım Ankara Etkinlik davetiyle sevdiğim insanlarla burada biraya geldik. Güzel yemekler yedik keyifli sohbetler ettik.
Mekan kocaman bu yüzden tabi çok ferah. Ve yine azımsanmayacak büyüklükte bir oyun salonu var. Çocuklu aileler için büyük avantaj.
Garsonların ilgisi, hizmeti ayrıca bahsedilmesi gereken bir şey. Kapıda karşılayıp masanıza kadar nezaketle size eşlik ediyorlar. Çok beyefendi insanlar ve birçoğu yıllardır burada çalışıyor. Arif bey amcamız personeline iyi bakıyor demek ki.
Kebaplarını oldum olası beğenmişimdir. Hem porsiyonları bol olur hem de iyi kebaplardır. Ama önce mezelerden başlayalım.
Ortaya gelen 2-3 çeşit salata hepsi çok taze ve lezzetli.
Bir de bir tulum peyniri yedim ki o güzelim lavaşla aklınız durur tadınca :)


Patlıcan salatası her yerde sevmem burada iyi.

Ve yine bayıldıklarım arasında humus tereyağlı.

Güveçte mantar, mutlaka isteyiniz. Sıcacık, çok iyi.

Kebapların çoğunun tadına az çok baktık. Adana Kebap kuzu şiş döner, beyti ne ararsanız var. Hem gözü hem gönlü doyuruyor.

Ama ben bugün size ilk defa tattığım özel bir kebaptan bahsetmek istiyorum. İsmi Hacı Arif Bey kebap. Altta köz patlıcan üstü kaşar, onun üstüne şahane bir kuzu eti. Ama şahane buraya dikkat çünkü olayın özü bu kuzudan geçiyor. Ve üstüne sos. Yanlarında pideler. Porsiyon kocaman. Daha ne olsun. Kuzunun, bazı insanların sevmediği bir kokusu olur ya o koku hiç yok. Herkesin rahatça yiyebileceği türden bir kebap bu.Gerçekten çok lezzetli kuzu çok güzel pişmiş lokum gibi. Diğer kebaplardan az da olsa sıkıldıysanız bu iyi bir tercih. En azından bir kere deneyin derim. Ben çok memnun kaldım.Bu güzel yemeğin üzerine iyi bir tatlı yakışır. Katmere hayır demek mümkün mü :) Güzel çıtır içi bol kaymaklı , üstü dondurmalı iyi bir katmer yedik :)


İnanın uzun zamandır bu kadar doya doya kebap yememiştim. Beğendim, mutlu oldum. Ortamımız da çok güzeldi. Yemeğimiz sonrası çayımız kahvemiz, meyvemiz, kuruyemişimiz, hatta zahter çayımız hiçbir şeyimiz eksik olmadı :)
Hacı Arif Bey Kebap fiyatı 32 tl.
Bu güzel davet için canım arkadaşım @ankaraetkinlik e ve fotoğraflar için @fotografcikontes e teşekkür ederiz. Tabi ki mekana ayrıca teşekkür, çünkü çok iyi ağırlandık :) Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart