Hacı Aziz İnegöl Köftecisi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
26.08.2017

Benim İnegöl köftesi arayışlarımı takipçilerim bilir. Şöyle ki bir kasap köfte furyasıdır gidiyor. Ama bir kasap köfte İnegöl köftesi değil işte. Az da olsa bir fark var arasında. Çocukluğumda Bursa'da yediğim o köfteyi arıyorum ben. İşte ararken ararken Hacı Aziz abimize ulaştık. İnegöl'de Belediye binasının karşısında kalan ufak bir mekan. Nasıl güzel ağırlandık bilemezsiniz. O kadar güleryüzlü ve misafirperverler ki insan sırf bunun için tekrar uğramak ister.

Siparişimiz tabii normal olarak İnegöl köfte çok merak ediyorum nasıl bir tat gelecek diye :)
Öncesinde masaya salata ezme ve yoğurt geldi. Salata ve ezme ikisi de başarılı fakat yoğurt enfes. Hatta enfes ötesi. Tabağın tamamı hızlıca bitti öyle söyleyim.

Yanına ekmeklerimiz :)

Ve karşınızda İnegöl köfte evet bu gerçekten hakiki eski bildiğimiz İnegöl köfte arkadaşlar. Kasap köfte değil. Sadece şekil olarak sanmayın inanın tat farkı var. Bayıldım bayıldım bayıldım.
Ama porsiyon çok küçük be :( Yetmiyor asla ikinci porsiyonu söyledim. Bir porsiyonda 6 tane köfte mi olur. Zaten bu köfteler minik minik. Tadına doyamadım anlayacağınız.


Bursanın olmazsa olmaz tatlısı Kemalpaşanın da tadına baktık. Buradaki tatlıyı ne sevdim ne sevmedim, biraz kararsız kaldım açıkçası.


Fiyatlara gelirsek 1 porsiyon köfte 15 tl, yoğurt 7 tl, salata 7 tl, Kemalpaşa tatlı 7 tl. Fiyatlar ufak ama porsiyon da ufak ona göre :)
Yine de çok beğendim lezzet ve hizmet 10 numara deneyin derim, afiyet olsun :)


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart