Has Künefe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
08.08.2015

Tantuninin üstüne künefe gibi ağır bir tatlı yemek ne kadar mantıklı bilmiyorum ama Mersin'de sınırlı süreniz varsa mecburen yiyorsunuz. Künefe Hataya özgü bir tatlı ama burası da Hatay'a yakın mutlaka iyidir diye düşünmek sizi biraz daha kamçılıyor bu tatlıyı yemek için.
Aslında kalabalık bir mekan ,boş tepsileri de görünce ne kadar çok çalıştıklarını anlamış olduk. Özellikle sipariş çok geliyor, paket paket hazırlanan tatlıları gördüm. Hızlı da servisi var.

Birçok çeşit olmasına rağmen tercihimiz tabi ki Künefe oldu. Ee adından künefe geçen bir yerde künefe yememek olmaz. Kaymaklı ve sade olan , her ikisinin de tadına baktım. Zaten üzerine koyulan kaymak harici bir farkı yok. Aynı tatlı. Çor şerbetli görünmesine rağmen tadı çok tatlı değil. Yani aşırı değil. İnsanı rahatsız etmiyor. Lezzetli de. Fakat çok daha şahane künefeler yediğim için biraz kararsız kaldım. İyi fakat benim için mükemmel değil.Has Künefe'de fiyatlara gelirsek yarım porsiyon Künefe 4 tl , tam porsiyonu 8,50 tl (kaymaklı olanı). Yarımı da resimlerden gördüğünüz üzere gayet yeterli. Afiyet olsun.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    21.08.2015 Sarp Özveren

    Has Künefe Mersinde meşhur bir yer. Hafif künefe bencede fena değil

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart