Hasan Boğuldu Büfe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
24.08.2017

Cundadan Akçaya geçerken Kaz dağlarına uğramak istedik. Hep deniz hep deniz biraz dağ taş görelim dedik buraya kadar gelmişken. Kazdağları çok müthiş bir yer ona ayrıca değinicem.
Hasan Boğuldu büfe adı üstünde Hasan Boğuldu gölüne giderken hemen arabaları park edip yürümeye başladığımız yerde. Buraları şöyle güzelce bir dolaştıktan sonra etraftaki mangal kokusuna zaten dayanamayacaksınız.
Mangal yakmak için ayrı bir alan var, böyle uzunca bir pişirme alanı, yanında malzemesi olan tellere koyup rahatça pişirebiliyor yani yanınızda sadece yiyecek et vs ve bir pişirme teli olsa yeter mangala gerek yok ama ileride kendi mangallarıyla yapanlar da var.
Bu büfe bizim gibi hazırlıksız gelenler için bulunmaz nimet. Evet bir tane mekan var mecburen girdik buraya ama bakmayın mecburenliğe çok hoş bir yer. Ağaçların arasında tahta masalara oturduk siparişimizi verdik. Ayrıca ilk etapta bizimle ilgilen bey (sahibi olduğunu düşünüyorum) çok güleryüzlü ve misafirperverdi.


Önce salata geldi. Güzelce zeytinyağlanmış domatesli soğanlı salata. Beğendim tadı güzel.

Mangalda güzel pişmiş tavuk kanat bayılırım. Burada da oldukça lezzetli. İçi biraz daha pişse bazılarının tabi daha iyi olur. Tavukta bu sıkıntı hep oluyor maalesef.

Köfte benim en sevdiklerimden biliyorsunuz, buradaki köfte ne ev köftesi ne dışarı köftesi ikisinin arasında. Tadı fena değil, yenilir.

Güzel sofra oldu bence bu kokular içinde canımız çok çekmişti bizi mutlu etti.Fiyatlara gelirsek, Tavuk Kanat (400 gr) 22 tl, Köfte (200 gr) 24 tl, Salata 5 tl, yayık ayranı 4 tl . Fiyatlarda normal bence porsiyonlar da yeterli. Afiyet olsun.

  • Sütüven Şelalesi Hasan Boğuldu Göleti Edremit Balıkesir

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart