Hasan Usta Konya Etli Ekmek

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
02.06.2015

Hasan Usta Etli Ekmek Esatta bulunan güzel bir mekan. Bir öneri üzerine gittiğim ve gittiğim için çok memnun olduğum bir mekan. Öncelikle bir kebapçı olan Hasan Usta'nın mekanı salaş, bildiğimiz kebapçılar gibi mütevazi bir yer.
Biz mekana girer girmez hemen bizi karşılayıp masamıza kadar eşlik ettiler. Biz masamıza oturur oturmaz siparişlerimiz için bir garson gelip siparişlerimizi aldıktan sonra mezeler bir bir masamıza getirildi.
İlk mezemiz acılı ezme lezzeti gayet güzeldi.

Olmazsa olmaz bence birçok mekanda sunulması gereken cin biberler.

Sade olarak servis edilen közlenmiş soğan bir harikaydı.

Ve günün süprizi salatamız. Salata bildiğiniz mevsim yeşillikleri ile geliyor fakat farklı olarak çilek doğranmış olması şaşırtıcı gelebilir fakat yenildiğinde, bazısı diyecek ki çilek salataya çok yakışıyor, bazısı diyecek ki meyvenin salatada ne işi var. Herkesin damak tadı farklı. Seven çok var fakat, sizin de hoşunuza gidebilir.

Gelelim Hasan Ustanın iddialı olduğu çorbaya. Çorbamız hemen hemen herkes tarafından sevilen Mercimek Çorbası. Ankara'da birçok mekan çorba konusunda iddialı ve sadece çorbasıyla ünlü mekanlar bile var fakat daha önce gidip test ettiğim bir mekanda çorbası için olan yorumumu biliyorsunuzdur. Hasan Ustanın Mercimek çorbası bu mekanlarınkinden hiçbir farkı olmayan sosu ile belki bir tık öne geçecek bir çorbaydı diyebilirim.

Gelelim Etli Ekmeğe. Konya'da üniversite okumuş bir arkadaşımla gittiğim bu mekanda yediğimiz etli ekmeğe ilk yorumu arkadaşım yaptı aynen alıntı yapmak istiyorum. Konya'da okudum yıllarca ama yediğim en güzel etli ekmekti. Bu sözün üzerine çok bir şey söylemek istemiyorum ,gerçekten harika bir etli ekmekti. Öyle ki birtane daha sipariş verdik.
Bir de değinmeden edemeyeceğim Hasan Ustada örnek bir uygulama gördüm. Türk kültüründen geçmiş, dünyaya yayılan askıda uygulamasını Hasan usta mekanında uygulamış . Projenin adı Askıda Çorba. Askıya çorba veya herhangi bir yemeği satın alıp bırakıyorsunuz. İhtiyacı olan birisi gelip askıdaki istediği bir yemeği sipariş verip yiyebiliyor, örnek projesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum. Çok hoşuma gitti.

Hasan Usta'da fiyatlara gelince, Meşhur Mercimek Çorbası 7 TL , Etli Ekmek 12 TL , Yayık Ayran 3 TL . Lezzetine göre fiyatı gayet uygun. Afiyet olsun.  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    08.06.2015 Aylin Cengaver

    Mercimek çorbası deyince akan sular duruyo ya bende eğer gerçekten dediğiniz kadar iyiyse buraya sadece çorba içmeye bile gelebilirim.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    08.06.2015 Gezsek Yesek

    Gerçekten çok iyi hiç düşünmeyin gidin :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart