Hmbrgr

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
28.10.2015

Uzun zamandır burger yemiyorduk. Ki hala iyi burger arayışım sürüyor. Hmbrgr daha önce adını pek çok kez duyduğum ama bu zamana kadar bir türlü gitmenin nasip olmadığı birkaç şubesi bulunan self servis bir burgerci. Arcadium Avm içindeki şubesi artık gittiğimiz günden midir aşağı yukarı öğle saatine denk gelmesinden midir bilemiyorum aşırı kalabalıktı. Çok ufak bir alana sahip bu mekanda sipariş vermek zor, siparişi takip edip almak daha da zor.
Ama inat ettim bir kere , mutlaka tadına bakmalıyım. Çünkü buranın sloganı ev yapımı burger olması. İnsan merak ediyor tabi ev yapımı deyince. Zor da olsa siparişimizi verdik. Aynı başka diğer pek çok mekan gibi sipariş için adınızı alıyorlar ve isminiz seslenince gidip yiyeceğinizi alıyorsunuz. Güzel sistem değil mi. Bizde sipariş verip yakına bir yere oturduk beklemeye başladık. Zaten burgerleri pişirip hazırlayan 2 kişi var sadece ve onlarında yetişmeleri biraz sıkıntılı. Bu yüzden normalden biraz daha fazla bekleyeceğimizi tahmin ettim. Bekleme süremiz tahmin ettiğimizden daha uzun sürünce gidip bakma gereği duydum. Doğrusu, herkesi sipariş sırasına göre çağırmak, fakat gördüm ki bazı kişiler araya girip baskı yapınca bizim aşçılar onları dinleyip sipariş sırasını bir kenara koymuş. Neden bir kural koyunca o kurala riayet edilmez ki hiç anlamıyorum. En az yarım saat bekledim bu burgeri yemek için ve bu da baştan beni sinir etti.
Güzel yanı burgerinizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Ekmeğinize kadar kendiniz seçiyorsunuz. Menü seçeneği tercih etmek daha mantıklı,yanında bir kova patates kızartması ve sınırsız içecek var. Ama bu içeceğe ayran dahil değil, ayran içecekseniz sadece 1 tane hakkınız var. Diğeri de zaten açık satılan gazlı içecekler.

Burger köftesi büyük , orta ve küçük olmak üzere 3 çeşit . İlk burgerimi esmer ekmek, orta boy köfte (140 gr köfte) , mantar , cheddar peyniri ve pastırmadan oluşturdum. Köftenin tadına çok bayılmasam da genel olarak burgerimi beğendim. Zaten kötü demek haksızlık olur. Diğer malzemelerin lezzeti yerinde. Güzel hazırlanmış. Yanında patates kızartmam ve ayranımla şahane bir üçlü oldular. Karamelize soğan özellikle koydurmuyorum ben sevmediğim için. Ama birçok kişiye göre çok lezzetli bir şey.Diğer burgerim ise bilerek birazcık daha sade hazırlandı. Çok da bir fark yok tabi.Bu sefer beyaz ekmek, yine orta boy köfte , mantar ve Cheddar peynirinden yapıldı. Tabi pastırma olmayınca köftenin tadı daha net geliyor. Beyaz ekmekte de köftenin tadı belirginleşiyor. Bana göre öyle müthiş bir köfte değil. Belki de çok daha iyisini yediğim için. O yüzden diğer burgerimi daha çok sevdim. Yine de birçok yerden iyi Hmbrgr .

Gelelim Hbrgr'de fiyatlara. Açıkçası çok doyurucu olduğunu kabul etmeliyim. Orta boy köfteli menü fiyatı 17,95 tl. Bu fiyat sabit istediğiniz extra malzemeler fiyatı değiştiriyor. Bu fiyatın içinde patates kızartması ve içeceğin de olduğu düşünülünce , e bir de gerçekten büyük bir burger yediğiniz için gerçekten fiyat makul. Mantar menünün içinde , extra bir ücreti yok. Cheddar peyniri 1 tl , pastırma ise 2 tl. Afiyet olsun.

Hmbrgr Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    31.12.2015 Cemile Ceren

    gerçekten kötü bir lezzet siz nasıl kararsız kaldınız anlamadım birkere çalışanlarda iş yok sıra oluyorsunuz ama sıraya uymadan siparişleri veriyorlar özensiz ve verdiğiniz paraya değmeyecek bir lezzet.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart