İki Nokta Vintage Coffee

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
25.09.2017

Karşınızda Ankara'da yeni açılmış sayılan butik bir kahveci var. Mekan hem tatlılığı hem de farklı konseptiyle öne çıkıyor. Sevgili arkadaşım Gezen Gören Kız sayesinde bu mekanı keşfetme fırsatı bulabildik. Hem keyifli vakit geçirdik hem de kahvelerle birlikte güzel tatlılar yedik :)
Mekanın ortaklarından olan Başak hanım ilgileniyor bugün bizimle. Aslında kendisi bir Edebiyat öğretmeni ama kahveye gönül vermiş bir öğretmen. Açılalı 10 ay olan bu mekanda yurtdışından gelen ikinci el kıyafetleri de bulabilirsiniz. Gerçekten çok farklı ve güzel parçalar var ve fiyatları da öyle abartı değil. Mekanın ismi de buradan geliyor hem vintage hem coffee :)
Kahve konusunda aradığınız lezzeti anlatırsanız Başak hanım sizin için doğru kararı verebilecek durumda. Ona güvenebilirsiniz.
Bir şeyler okuyup, güzel bir müzik dinlerken yanında iyi bir kahve içmek istiyorsanız mekan bu konsepte çok uygun. Sade ferah hoş bir enerjisi var içerisinin.


Hem demleme kahvenin tadına bakabildik hem de ben ayrıca latte istedim. Biliyorsunuz demleme kahveler acılığından ve kafeininden dolayı bana çok hitap etmiyor. Demleme kahvelerini İstanbul'dan getirtiyor.
Latteyi baya beğendim. Tam benlik :)


Sıra geldi tatlılara , işte bunlar tamamen farklı bir uzmanlık alanı. Mozaik Pasta , Oreolu Browni, Tiramisu, ve Tobleronlu pastalar denedik. İnanın hepsi birbirinden iyi. Ama tobleronlu favorim oldu müthiş bir tadı var. Çok hafif tatlısı karar. Giderseniz mutlaka deneyin pişman olmazsınız. Evet kendi yapmıyor, ama dışarıdan alınsa seçimleri çok iyi Başak hanımın.

Fiyatlar hemen mekanın girişinde asılı olan siyah tahtada yazıyor. Resmini yukarıda paylaştım :)
Mekanı da, mekanın hizmetini de, lezzetleri de beğendim. Sıcak güzel bir ortam, mutlaka bir gidip görün derim. Bu güzel davet için hem İki Nokta Vintage&Coffee ye hem de canım @gezengörenkız ve @ankaraetkinlik e, fotoğraflar için de @cikozzy e teşekkür ederim.
Afiyet olsun :)
  • Barbaros Mah. Bülten Sokak 31/B Tunalı Hilmi Çankaya Ankara
  • 0536 764 87 33

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart