İskele Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.08.2017

İskele Restaurant Bodrum merkezde açıkçası tesadüf eseri bulduğumuz bir mekan. Bulmak demek çok doğru olmayabilir mekanın kapısında bekleyen garsonların ısrarı ile girdiğimiz bir yer oldu. Bodrum merkezde çarşının içinde dolaşırken ne yiyebiliriz diye düşünürken bizi ikna ettiler, içeri girdik. Bir balıkçıya göre mekanın içini pek beğenmedim ama manzarası süper tabi. Direk deniz kenarında.
Mekanın çalışanı bir beyfendi bizi baya sıkboğaz etti yiyeceğimiz yemek konusunda sürekli önümüze kocaman bir balık getirip bu size yeter bunu yaptırayım deyip durdu. Bu çok büyük deyince küçüğünü getirip işte bu size yeter deyip ısrarına devam etmesi bende hem güvensizlik oluşturdu hem de yeme isteğimi bitirdi. Zaten getirdiği balıklar hem çok büyük hem de oldukça pahalıydı. Sanki elinde kalan son balığı bize satmaya çalışıyormuş gibi bir izlenim bıraktı ve böylelikle balık yemedik. Düşünün ne saçma değil mi balıkçıda balık yememek ama bir kere sinir oldum.


Manzarası böyle :)

Mönüde alakasız pek çok yemek var açıkçası balık olayını da rafa kaldırdığım için seçmekte zorlandım.
Deniz ürünlerinden çok uzaklaşamadım çünkü diğer yemeklerin açıkçası iyi olabileceğini düşünmedim.Ama yine de bir tanesinin tadına baktım.
Tereyağlı Karides deniz ürünleri içinde belki de en sevdiğim diyebiliriz. Burada hiç beklemediğim kadar lezzetli bir karides yedim. Hem de porsiyon baya baya büyüktü. Tek başıma bitirmek pek mümkün olmadı. Yağı baharatı tam yerinde. Beğendim.
Tabi şu ayrıntıyı da söylemeden geçmeyim bu yemekler için çok fazla bekledik. Bir ara kalkıp gitmeyi bile düşündüm o derece. Niye o kadar uzun sürdü anlamadım çünkü mekan kalabalık da değildi. Toplasınız 3- 4 masa en fazla vardı.


Yine deniz ürünlerinden diğer sevdiğim Kalamar Tava. Çok daha iyilerini yedim ben o yüzden buradaki sıradan bir kalamar. Kötü değil ama şahane de değil. Ama yine porsiyon çok büyük.


Son olarak da Adana Kebabın sadece şöyle bir tadına baktım. Öncelikli olarak o kadar uzun beklememize rağmen içi pişmemişti. Geri gönderip tekrar pişirttirdik. O nasıl bir Adanaydı anlamadım . İlk geldiğinde görüntü baya iyi olduğu için lezzetli bir şey sandım ama Adananın Adana kebapla alakası yok. Normal bildiğiniz düz sıradan Adana şeklinde bir köfteydi bu. Tadı da iyi değil.


Evet gelelim fiyatlara Adana Kebap 35 tl, Kalamar Tava 40 tl, Karides 45 tl, Su (büyük) 10 tl, cola 8 tl, kuver 17 tl (4 kişi).
Adana Kebap tabi ki bir kebap gibi olmadığı için oldukça pahalı. Kalamar ve karidesin fiyatlarına bir şey demiyorum çünkü buralardaki pek çok mekanda fiyatlar böyle ayrıca burada porsiyonda büyük. Ama o kuver nedir 4 kişi için 17 tl nasıl bir fiyat biraz yuvarlama gibi geldi bana. Ayrıca kuver alacakları bir hizmette görmedim. Yemekleri neredeyse yaklaşık 1 saat bekledik. Resmen insanı nasıl kazıklayabiliriz derdinde gibilerdi. O yüzden de genel olarak maalesef bu mekandan memnun kalmadım.
  • Çarşı Mah. Doktor Alim Bey Cad. No 38 Bodrum Muğla

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart