Jimmy The Burger

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
04.02.2017

Jimmy The Burger Bahçelievler 3. caddede buluna aslında eski adıyla bildiğimiz ufak şirin bir mekan. Farnco Burger desem bazılarınız bilir. Patent konusunda oluşan bir sıkıntı sebebiyle mecburen isim değişikliği yapmak zorunda kalmışlar. Davetleri üzerine tekrar bir ziyarette bulunduk.
Mekanda ufak bir değişiklik olmuş dış bahçe camla kapanmış. Görüntü olarak kesinlikle çok iyi olmuş ama ısınma konusunda henüz çok yeterli değil.
Çalışanların ve sahibi Batuhan beyin misafirperverliğinden hiç bahsetmeyim gidin görün. Gerçekten çok güleryüzlüler ve herkesi çok iyi ağırlamaya çalışıyorlar. Hiçbir iş baştan savma değil. Takdir ettim.


Yine burgerlerinizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Herkes kendi damak zevkine göre karar veriyor. Tabi yönlendirmeler var. Öyle saçma sapan malzemeleri birleştirip sizler için hayal kırıklığı olmasın diye de uyarılarda bulunuyorlar.
Hemen masamıza ketçap mayonez ve hardal dörtlüsü geliyor ve yerini alıp burgerleri bekliyor.

Burger demek köfte demek, köfte demek benim için yanında ayran içmek demek. Naneli ve normal ayran,ikisi de güzel.

3 ayrı burger denedim bu sefer . İlki bana geçen sefer de tavsiye ettikleri ızgara ananas ilavesi. Burger köftesi aynı zaten. Ki çok basit bir köfte belki bu yüzden bu kadar lezzetli.Köftenin içinde sadece tuz karabiber ve worcester olduğunu söyledi Batuhan bey. Ki zaten worcester içinde pekçok şey barındırıyor. Ama en önemlisi bunların ayarı , yani öyle iyi tutmuş ki net bir şekilde burgerin tadını yani aslında etin tadını alabiliyorsunuz. Şimdi moda olmuş burgerlerin içine aşırı baharat katmak ama bence olması gereken bu çünkü lezzetli olan bu.
Geçen sene geldiğimde daha fazla beğenmiştim. Bunu da söyledim tabi.O zaman içinde demi glace vardı. Ve bence şuanki tadından daha iyiydi.
Burger kısmıyla çok ilgilendik doğal olarak ama içine koyduğumuz malzemeler de güzel. Zaten hem fikiriz burgerin tadının iyi olduğuna. Gelelim ızgara ananas ve ızgara hellim ikilisine. Ananas başta beni korkuttu acaba nasıl olur diye ama hiçte fena değilmiş. Çok hafif bir şekilde tatlı bir tat kattı burgere. Zıt tatları biraraya getirmeyi sevenler için bence iyi bir seçenek. Deneyebilirsiniz.Gelelim diğer burgerime, köfte aynı zaten tekrar bahsetmeye gerek yok. Bu sefer menünün içinde bulunan Bufalo Bacon Burger olsun bir de bakalım kendilerinin oluşturduğu burger nasıl diye denedik.İçinde 120 gr köfte,bacon,cheddar,turşu,domates,jimmy sos,bbq sos ve karamelize soğan var.Hepsi birbirine bence yakışmış. Zaten cheddarın burgere bağlantısı gözardı edilemez. Lezzetli bir burger olmuş.
Porsiyonlar baya büyük.Köfte seçeneği geçen sene 2 iken bu sene 5 olmuş. 80 gramdan başlayarak 240 grama kadar uzanan bir yol bu :) Artık ne kadar çok seviyorsanız o kadar büyük olacak köfte.Yanında gelen patates kızartması içinde tercihiniz var ince veya kalın dilim, baharatlı veya baharatsız diye. Ayrıca 2 soğan halkası da patateslerin yanında.


Gelelim son burgere, bunu tamamen kendim oluşturdum. Geçen sefer Mozzarella denemiştim aşırı beğenmiştim, bu sefer ızgara hellim koydurdum. Ayrıca bacon ve karamelize soğan yerine normal çiğ soğan ilavesi ile farklı bir tat aradım. Buldum da :) Baya lezzetli oldu.
Ama hellim yerine mozzarella diyorum. Ekmeklerini de kendi tarifleri ile bir fırına yaptırdıklarını öğrendim ki ekmekler de lezzetli. Sadece çok dağılmaması için kızarma oranının biraz daha artması gerek.Genel anlamda her şeyden yine memnun kaldık.Ne olursa olsun iyi köfte yapıyorlar bu yeter. Gerisi zaten size kalmış .
Gelelim fiyatlara Buffalo Bacon Burger 20,50 tl. Biz hep 120 gr köfte istedik bence gayet yeterli o da 16,50 tl. İçine koydurduğun soğan yeşillik domates turşu haricindeki her şeyin bir fiyatı var. Izgara ananas 2,50 tl, ızgara hellim 3 tl, bacon 3,50 tl tl. Ayran 2,50 tl, naneli ayran 3 tl, cola 3,50 tl. Fiyatlar gayet normal
Her şey için çok teşekkür ederiz. Çok güzel ağırlandık ve güzel yedik. Ellerine emeklerine sağlık. Afiyet olsun.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    10.02.2017 sena büyükburç

    Merhaba gerçekten beğendiğim bir burgerci. Ananaslı olanı denememiştim sizin tavsiyeniz üzerine bugün gidip yedim gerçekten çok hoşuma gitti o yüzdende girip teşekkür etmek istedim güzel tavsiye...

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    17.02.2017 cemal destan

    gerçekten harika bir burgerci gazi üniversitesinde okuyorum fırsat buldukça arkadaşlarla gidiyoruz ismi değişmiş galiba ama lezzet harika Osman beye teşekkürler çok ilgili bir arkadaş. Damak tanıdınız kıymetli siz bu işi biliyorsunuz gezsek yesek ekibi.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart