Kafkas Kestane Şekerleri

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.10.2013

Bursanın neyi meşhur diye sorulunca iskenderi,köftesi ve kestane şekeri derler. Kestane şekeri deyince de Kafkasdan almalısınız mutlaka diyorlar. Biz de alalım de tadına bakalım dedik.Heykeldeki Kafkasa gittik.

Kafkasın kestane şekeri için olumsuz bir şey söylemek zaten mümkün değil.Tabi kestane şekeri sevmeyenler için nereden olursa olsun bu tadı sevmediklerini biliyorum . Ama eğer kestane şekerini sevmiyorsanız en azından karyoka yiyebilirsiniz. O da bi nevi kestane şekeri ama çikolata kaplamalı.İçinde kestane şekeri ezmesi var.Kafkasda karyoka için birçok seçeneğiniz var.Hindistan cevizli,fındıklı,fıstıklı,karyoka kornet vs. Her damağa uygun bir lezzet mutlaka var.


Kafkasda fiyatlara gelirsek tabiki ucuz değil, hatta pahalı.Karyokaların bile tanesi en ucuzu 1,50 tl, mesela karyoka kornet 5,50tl.Kestane şekeri ise küçücük bir kutusu 37,50tl. Artık tercih sizin,başkalarına hediye götürcekseniz baya bir pahalıya gelebilir size.Afiyet olsun.


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    29.10.2013 Derya

    Kesinlikle çokk pahalı,bence bir kestane şekerinin bu kadar pahalı olması anlamsız.Size katılıyorum bu pahalılığı yüzünden yiyemiyoruz.Valla kafkas bizi duyuyosa biraz değişiklik yapsınlar fiyatlarda.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart