Kahveci Hacıbaba

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
25.10.2016

Çukurambarda açılmış Kahveci Hacıbaba'nın çok eski bir geçmişi yok. Daha doğrusu pekçok yerde şubesi var ama Çukurambardaki öyle çok eski değil. Ama güzel mekan, ferah mekan. Çok şık dekor edilmiş. Özellikle yerden ısıtmalı olması mükemmel bir şey. Öyle kafanızı yakarken ayağınızı donduran ısıtıcılar yok burada. Koltuklar da rahat, her yönüyle çok memnun etti açıkçası bizi.
Garsonların güleryüzü ve ilgisi de takdire şayan. Nereden baksanız 3-4 saat oturduk hiç ilgisiz bırakmadılar.Ayrıca en önemli şeylerden birtanesi de siparişinizi verdikten sonraki bekleme sürenizin çok kısa olması.Baya şaşırttı bizi.


İlk olarak ortaya Şefin Sepeti söyledik. İçi ağzına kadar dolu olan bir sepet bu. Güya ortaya atıştırmalık diye geçiyor ama aslında insanı tıkabasa doyuracak cinsten. Patates kızartması, soğan halkası, kızarmış sosis ,tavuk nugget , sigara böreği , paçanga böreği , patates kroket bulanan bu sepet acı sos ve dip sos ile servis ediliyor. Bana sorarsanız acı sosa hiç bulaşmayın öyle böyle bir acı değil bu felaket. Dip sos fena değil. Özellikle paçanga böreğini çok beğendim. İyi bir seçim oldu.


İlk tadına baktığım yemek bu sefer pizza oldu. Uzun zamandır yemediğim için tercih ettim. Güzel hamuru olan bu karışık pizzanın malzemesi baya bol. Tadı güzel. Öyle harika mı değil ama güzel. Birçok yerde yiyebileceğiniz pizzalara benziyor.


Diğer yemeğim ise en sevdiklerimden olan Fettucini Alfredo. Normalde de güzel bir makarna türü olan Fettucini heryerde güzel yapılamıyor malesef. Ama burada yediğim gerçekten başarılı. Özellikle krema kıvamının yeteri kadar olması en önemli özelliği bu makarnanın. Ben beğendim. İyi bir alternatif bence akşam yemeği için.


Bu güzel yemeklerin üzerine güzel bir kahve içilir. Dibek kahvesi çok sevdiğim için hemen söyledim. Ama orta söylemekle hata ettim çünkü bana şekerli geldi. Az şekerli bence en uygun olanı. Güzel kahvesi.

Gelelim Kahveci Hacıbaba'da fiyatlara Şefin Sepeti 13 tl, Karışık Pizza 15,50 tl, Fettucini Alfredo 17 tl, ayran 3,50 tl, cola 4,50 tl, Dibek kahvesi 6 tl. Porsiyonlar yeterli gayet doyurucu. Ayrıca zaten lezzetli. Genel anlamda komple memnun kaldım ben. Afiyet olsun.

Geçen sefer makarnayı çok sevdiğim için bu sefer de tavsiye ettim. Fettucini Alfredo gerçekten çok lezzetli. Krema kıvamı tam yerinde ama biraz malzemesi az daha fazla mantar ve tavuk parçaları olabilir.

Diğer yemeğim Köri Soslu Tavuk. Tavuk bonfile dilimleri yanında yeşil kırmızı biberlerle sotelenmiş köri sosuyla taçlandırılmış. Yanında salatası patates kızartması ile gayet güzel bir sunumu da var. Ama bence körisi biraz fazla olmuş yani biraz acılık katmış. Birazcık daha az olsa çok iyi olabilir.

Bugün en beğendiğim yemek Beğendili Tavuk Pirzola. Yanında gelen patates suflesini de bir ayrı beğendim önce onu söyleyim. Çok lezzetli bir tavuk pirzola altında patlıcan beğendi, yanında köz biber domates ve mantar ile servis edilen bu yemek hem çok leziz hem çok doyurucu.


Son olarak genelde her mekanda tadına baktığım Steak Wrap. Tortilla ekmeği içine yerleştirilen bol malzemeli wrapi beğendim. Dana bonfile parçaları gayet güzel pişirilmiş.İçinde soğanı mantarı biberleri tam kararında.Salata ,patates kızartması ve dip sos ile servis ediliyor ayrıca patates kızartması da lezzetli.


Gelelim bu yemeklerin fiyatlarına. Kahveci Hacıbaba genel olarak öyle fiyatları pahalı olan bir yer değil Çukurambar'da olmasına rağmen. Fettucini Alfredo 17 tl, Köri Soslu Tavuk 16,50 tl, Beğendili Tavuk Pirzola 32 tl, Steak Wrap 21 tl, cola 4,50 tl, ayran 3,50 tl, çay(bardak) 3 tl. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart