Kalaylı Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.05.2017

Anneler Günü yemeği için bu güzel şık mekanı tercih ettik. Oldukça büyük ferah bir mekan Kalaylı. Önceden rezervasyon yaptırarak gittik. Rezervasyon her zaman yaptırmak gerekli mi bilmiyorum ama biz oturduktan yarım saat sonra mekanda neredeyse hiç boş masa kalmadı. Belki bugünün anlamından dolayı öyledir.
Girdiğim anda mekanın ambiyansı hoşuma gitti. Gerçekten şık bir ortamda yemek isterseniz burası iyi bir tercih. Garsonları çok saygılı ve ilgili. Hizmette bir sıkıntı görmedim. Ayrıca servis de hızlı sayılır.
Mekanda vale hizmeti ve çocuk oyun odası var.

Yine farklı farklı birkaç çeşit söyledik. Siparişimizi verdik ve ortaya ikramlar geldi.Ezmesi fena değil,yarmalı yoğurtlu bir meze geldi onu beğendim.Yine yoğurtlu içinde mantar olan meze de güzel. Bir de turşu ikram.
Ekmekler çok lezzetli yalnız. Sıcak sıcak geldi ki hemen mezelerin tadına bu güzelim ekmeklerle baktık.

.

Salata ikram değil . Biz ortaya bir mevsim salata istedik. Beğendim salatasını.

Yemeklerden önce içli köfte başlangıç olsun diye istedim. Çok süper olduğunu söyleyemem ama yine de fena değil bir tadı var. İyice kızarmış çıtır çıtır.


Yine ortaya bir lahmacun tadına bakmak için. Lahmacun biraz sıradan, öyle çok lezzetli, süper biraz farklı vs diyeceğim bir yanı yok. Kötü denilmez tabi ama özellikle de isteyeceğim bir şey olmaz. Yani bayılmadım sadece normal iyi.


Gelelim anayemeklere. İlk olarak en güzeliyle başlamak istiyorum. İskender zaten burada en çok tercih edilen kebapmış. Hakediyor da, oldukça başarılı. Etler çok lezzetli, ince ince kesilmiş. Salça oranı olması gerektiği kadar öyle kebabı salçaya bulamamışlar. Tereyağ zaten isterseniz extra döküyorlar. Baya sevdim, beğendim.


Kuzu Pirzola biraz daha hafif olsun diye tercih ettim. Güzel pişmiş ama bir tık daha pişse sanki daha iyi olabilir. Yemeğin sunumu da güzel. Görüntüsü de iyi. 3 adet pirzola geliyor ama büyüklüğü iyi. Gerçi bir tane daha olsa yenilir açıkçası pek doyurucu olmadı.Tadını beğendim.Sırada her zaman illa denediğimiz kebap Adana var. Buranın Adana Kebabı güzel. En iyilerden değil ama kıymadan yapılan öyle saçma Adanalardan da hiç değil. Bu kebabın porsiyonu daha doyurucu oldu tabi. Baharat oranını da iyi buldum. Ne yaktı ne de az geldi. Tercih edilebilir.


Son olarak menüdeki Yoğurtlu Kebap , farklı bir isim olduğu için bir de buna baktım. Altta pide parçaları üstünde yoğurt , onun üstüne daha yatay bir şekilde hazırlanmış Adana Kebabı ve hafif salçalı bir sos. Güzel doyurucu bir yemek. Zaten Adanasının tadını beğenmiştim, bu da kısmen farklı bir sunum diyebiliriz.


Kalaylı Restauranta fiyatları eminim merak ediyorsunuz. Çünkü bu kadar şık hele bir de Çukurambarda bulunan bu mekanda açıkçası daha pahalı fiyatlar bekleniyor. Ama fiyatları beğendim. Pek çok yerde nasılsa öyle. Hiçbir abartı yok. Bu da oldukça hoşuma gitti.Gerçi salata ikram değil ki bence ikram olmalı. Sonuçta ne kadar restaurant havası da olsa yemekler kebap ağırlıklı. Ve kebap ağırlıklı yerlerde salatalar parayla olmaz. Yine de fiyatları beğendim.
Fiyatlara gelirsek, İskender 25 tl, Kuzu Pirzola 36 tl, Adana Kebap 25 tl, Yoğurtlu Kebap 25 tl, Lahmacun 10 tl, İçli Köfte 5 tl, Salata 9 tl, ayran ve cola 4 tl. Artık karar sizin , afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart