Karadeniz Balıkçılık Pişirme Evi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
10.09.2017

Karadeniz Balıkçılık Pişirme Evi Öveçler 4. caddede cadde üstünde, biraz aşağıda yani Çetin Emeçe yakın bulunan bir mekan ve benim daimi olarak pişirttirip eve sipariş ettiğim. Hatta 3 yıldır düzenli olarak yediğim bir yer. Niyeyse daha önce gelip yemeyi düşünmemişim hiç. Bu sefer bizzat yerlerinde görüp yemek istedim iyi de yaptım.
Burası bir aile işletmesi. Kardeşler bir arada çalışıyor. Balıkların satıldığı tezgahın yan tarafı ufak bir mekan. Masalar sandalyeler, salaş bir balıkçı gibi. Ki öyle zaten. Normalinde lezzetlerinden çok memnun olduğum bu mekanın hizmetin de çok memnun kaldım. Garsonlar da çok güleryüzlü ve ilgili, abi abla diye etrafınızda dönüyorlar :)


Siparişlerimizi hemen tezgahtan seçtik verdik. Masamıza salatamız ve 2 çeşit meze geldi. Salata baya güzel tam bir balık salatası içinde ne ararsan var. Ama bence turşuyu salatanın içine koymasınlar. Çok karışıyor zaten tıka basa dolu turşu ayrı gelsin.
Mezeler olsa da olur olmasa da olur benim için tadına baktım bıraktım fena değiller.Bu sefer burada yiyeceğimiz için benim vazgeçilmezlerim karides ve kalamar söyledim. Açıkçası bir de burada görmek istedim.
Tereyağında karides güzel. Öyle çok mükemmel diyemem ama güzel. Porsiyon biraz az geldi o kadar.Kalamara gelirsek valla kimse kusura bakmasın hayatımda yediğim en kötü kalamar. Bence şeklinden görüntüden de belli. Bir kere çok ince bu kadar ince olduğu için yağın içinde 10 sn bile fazla kaldıysa kurumuş katır kutur. Çok lezzetsiz. Zaten konuştuk böyle olmayacağını anlattım bakalım bir dahaki gittiğimde düzeltmiş olacaklarını söylediler, göreceğiz.


Palamut daha zamanı gelmemiş arkadaşlar kasımı bekleyin daha yağlanmamış. O yüzden çok hoşuma gitmedi.


Ve işte benimki en sevdiğim balıklarda ilk sırada. Mezgit her zaman favorim. Tava yaptırdım mükemmeldi tek kelimeyle. Yemeden gitmeyin bu balığı. Bizim balıkçımız da güzel yapıyor, onu da söyleyim yani :)Fiyatlarının merak konusu olduğunu biliyorum. Çünkü balıkçılar hep korkutur, hep abartı fiyatlar olur maalesef. Ama burası hiç öyle değil, ki bence böyle mahalle aralarındaki balıkçıların birçoğu böyle diye tahmin ediyorum. Çok da güzel yapıyorlar, çok da güzel ağırlıyorlar sizi. Evet belki kalamar ve karides çok mutlu etmedi beni ama zamanla o da düzelebilir. Burayı gerçekten seviyorum ve senelerdir de çok memnunum.
Kalamar 25 tl, Karides 35 tl, Palamut (gördüğünüz kadarı) 20 tl, Mezgit (yarım kilo) 12 tl, Salata 10 tl, Cola 3 tl. İşte sadece bu kadar. Balığı mevsiminde bol bol yiyin. Afiyet olsun :)


  • Aşağı Öveçler Mah. Kabil Cad. No:32, 06460 Çankaya Ankara
  • 0312 482 90 60

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart