Kesman Ciğer

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
10.01.2017

Yine Balgat yine bir kebapçı, ciğerci konsepti. Millet olarak daha çok seviyoruz bu konsepti. Kesman'a bir tanıdık vasıtasıyla ulaştık, çok övülmüştü açıkçası bir denemek istedim. Mekan çok ferah ve şık. Kış günleri için ise sıcaklığı fena değil. Garsonların ilgisi hizmeti, hürmeti gayet yerinde. Zaten bütün akşam neredeyse bir garson sizinle ilgileniyor ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.
Park sorunu yok, tuvaletleri temiz, içeride mescit var.
Sipariş verir vermez masamız donatıldı. Meze konusunda fena değiller ama bolluk konusunda gerçekten çok iyiler. O mezeler iki kez yenilendi. Bu tarz mekanlarda bu gözü tok tavırlar her zaman olumlu not olur. Çünkü sayıyla biber domates getiren yerler görüyoruz malesef.
2 çeşit ezme biri acı biri normal, ikisi de fena değil, su oranı biraz daha az olmalı.pişmiş soğanı beğendim. Salatası gerçekten iyi.Soğan salatası zaten olmazsa olmaz.


Köz biber ve domates bence çok önemli . Kebaba çok yakışıyor çünkü.

Sonradan gelen bulgur pilavı da, görüntüsünü çok beğenmesem de tadı iyiydi.

Ana yemekten önce mideyi rahatlatması amacıyla önden az miktarda Tandır Çorbası söyledik.Kemiklerin iliği de içine konularak yapılan bu çorba tam bir şifa çorbası bence tadı da lezzetli.

İçli köftesi cidden çok iyi. Bu kadar küçük şey aslında nasıl böyle doyurucu olabiliyor şaşırtıcı ama tat çok önemli.Beğendim.


Kebapların öncesinde gelen, belki de mekanda en beğendim şey lavaş . Yeteri kadar büyük güzel pişmiş incelik kalınlık oranı tam kararı ve sıcacık. Sadece bu lavaşlar tereyağ peynirle mükemmel gider.

Tabi ki olmazsa olmaz yayık ayran. Başarılı :)

Benim tercihim yemeklerin çoğunun tadına bakabilmek için Mahalle Kebabı oldu. Aslında bu kebabın içinde Ciğer Şiş , Çöp şiş ve Adana Kebap var. Benim isteğim üzerine Ciğer şiş miktarını bir azaltarak Yürek şiş koyduk. Görüntü gayet iyi. Porsiyon baya doyurucu. Sadece bence şişlerin arasında çok yağ vardı. Biraz miktarı fazla geldi bana.
Şişlerin hepsini beğendim. Ciğer de yürek de iyi ama en iyisi çöp şiş. Etler güzel pişmiş yumuşak. Fakat Adana Kebabını beğenmedim. Aşırı acı geldi. Baharatı çok fazla biraz yumuşatmak lazım.Yemek sonrası ikram olan Semaver çayımız da geldi. Bu buz gibi günde çok iyi oldu .

Çayın yanına bir de tadımlık künefe söyledik. Künefe genel olarak zaten çok sevdiğim bir tatlı. Burada da lezzetli fakat mükemmel değil. Yani çok özellikli değil.


Gelelim Kesman Ciğerde fiyatlara Tandır Çorbası 6,75 tl, Mahalle Kebabı 27,50 tl, Çöp Şiş 25,50 tl ( tam porsiyon 10 şiş) yarım porsiyon 18,50 tl, yayık ayran 3,50 tl, cola 4,25 tl, su 1,50 tl, Künefe 10 tl. Fiyatlar ortalama pekçok yerle aynı. Öyle aşırı bir durumu yok. Özellikle porsiyonların büyüklüğü sebebiyle fiyatlar gayet normal. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart