Kırçiçeği

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
27.11.2013

Balgatta çok kolay bir yerde Kırçiçeği. Bilinen ve şık bir mekan. İçeri girdiğiniz gibi garsonlar sizi karşılayıp masanıza kadar eşlik ediyor. Çok büyük ve ferah,dekoru çok hoş. İçeri de dolu bikaç masa vardı belki de haftaiçi olması sebebiyle olabilir bilemiyorum.
Ne yiyeceğimiz konusunda garson arkadaşlarımızdan yardım aldık.Manisa Kebabı ve Nazilli Gülü önerdiler. Manisa Kebabını salça soslu olduğu için şimdilik yemek istemedim. Onun yerine Adana Kebap söyledik.Tadı gayet güzeldi acısı tam kararında,beğendim. Ama Adana Kebap birçok yerde olduğu gibi porsiyon olarak büyük değil.Yani herkesi doyuracak cinsten değil,çok açsanız tercih etmeyin derim.


Diğer yemeğimiz garson arkadaşımızın tavsiyesi olan Nazilli Gülü. Bildiğimiz pideden farklı biraz, bir porsiyonda 4 adet yuvarlak pide var. O da lezzetli.Fakat yanında mutlaka salata vs bir şey olması gerekiyor biraz kuru.


Yanınsa salatamızı da söyledik. Mevsim salatanın içinde ne ararsanız var diyebilirim. Mısır turşusuna kadar.Hatta kapari bile. Kaparinin ağızda bıraktığı tad biraz farklı olduğu için herkes sevmeyebilir. Ben beğenmedim mesela.

Gelelim Kırçiçeği'nde fiyatlara , Adana Kebap 17 tl. Bir görüş var bu tarz mekanlarda pahalılığı kalitesinden dolayı diye. Açıkçası ben bu fikre hiç katılmıyorum. Tamam kebap lezzetli ona lafım yok ama 17 tl olacak kadar da değil.Nazilli Gülü de 16 tl,aynı şey bunun içinde geçerli. Heleki salata 10tl,o salatada 10tllik ne var hiç anlamadım. Mekandan çıkarken mutlu kart bıraktım,sebebi kebaplar fiyatları değil. Ayrıca mekana girdiğimizde bize eşlik eden garson arkadaşlar çıkışta hiç ortada yoklardı. Bunlara dikkat etmek lazım. Afiyet olsun.
 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  28.11.2013 Hüseyin

  Herşey parayı alana kadarmış meğerse =)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  02.12.2013 Alp

  Pideler harika görünüyor en kısa zamanda denemek istiyorum. Teşekkürler paylaşımın için

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.12.2013 Erdem Karaca

  Pideler harika görünüyor gene döktürmüşsünüz ağzınıza sağlık.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart