Kocamanlar Balık Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.10.2013

Bursa'da ünlü bir balıkçı Kocamanlar.Baya methettikleri için birde biz bakalım dedik. Kaplıkaya Cazibe Merkezinin içinde Kocamanlar. Mekan şık,çünkü bir akvaryum içindesiniz. Masaların yanındaki pencerelerden balıkları görebiliyorsunuz.Hatta bir de evlenme teklifi konsepti yapmışlar. Eğer biri sizi romantik bir yemeğe çıkardıysa siz yemek yerken süpriz olarak akvaryumun içinde bir dalgıçla birlikte benimle evlenir misin afişini okuyabilirsiniz.Onun haricinde çok da bir artısı yok mekanın ,klasik bir restaurant. Gittiğimizde çok da kalabalık değildi.
Karnımız öyle aç olmadığı için bir şeyler atıştıralım dedik. İlk olarak çok merak ettiğim balık çorbasının tadına baktım. İsmi çok hoş durmasa da kötü bir tadı yok. Buradaki Kırlangıç balığından yapılıyormuş. Ama bir daha içer misin deseniz içmem. O kadar da mükemmel bir tadı yok.Tabi Kocamanlar balıkçısına özgümüdür yoksa gerçekten mükemmel tadı olan bir çorba değilmidir onu bilemem.


Sonra Kalamar tava istedim. İşte bu lezzetliydi,güzelce kızarmış yanında sosuyla birlikte geldi.


Son olarak Güveçte Karides söyledim.Fena değildi. Sosu güzeldi.Üstüne kaşar rendelenmiş ve lezzetli olmuş,içindeki biberler baya bir acıydı. Acı sevmeyenler için yemesi zor olabilir.


Kocamanlar Balıkçısında fiyatlar ;Balık Çorbası 5 tl, Kalamar tava 10tl, Karides Güveç 12 tl. Balıkların fiyatı da ortala 10-15 tl arası ,yani fiyatlar öyle çok pahalı değil. Ama bilginiz olsun kuver ücreti ödüyorsunuz. Zorla bahşiş alıyorlar yani,bu yüzden iyi bir yorum yapamıyorum malesef. Afiyet olsun .Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart