Köfteci Eşref

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
26.09.2015

Bursa gezisinin son durağı Köfteci Eşref. İnegöl'den geçipte bir köfte yemeden dönmek bize yakışmaz. Hele ki Köfteci Eşref senelerdir bildiğim çok da sevdiğim bir mekanken. Ankara yolu üstünde İnegöl'ün hemen çıkışında bir benzinlik içinde bulunan mekanı bulmakta zorluk çekmezsiniz. Zaten kocaman bir tabelası var.
Mekan öyle çok dolu değil malum yol üstü. Öyle klasikleşmiş yol üstü mekanları gibi değil burası karışıklık olmasın. Gayet nezih ve tertemiz. Hizmet konusunda bir sıkıntı yok. Siparişimiz hızlıca alındı ve çok beklemeden yemeğimiz geldi.Mekanda tabi ki ufak da olsa bir şarküteri kısmı var, sadece köfte ve etten oluşan. Mekan çok dolu değil fakat biz içeri girdiğimizde şarküteri kısmının önü baya bir kalabalıktı. Çiğden köfte, et vs alıp götürebilirsiniz. Birçok insanın tercihi de bu yönde bu kalabalıktan anlaşılacağı üzere.

Siparişimizi verdikten sonra ortaya ezme ve salatamız geldi . Açıkçası ikisi de birbirinden lezzetli. Ezmenin tam kararında bir acısı var ve en önemlisi sulu değil.
Salata deseniz keza o da öyle.


Ayranları açık ayran. Yani Yayık Ayran. onu da çok beğendim. Tam kıvamında.


Gelelim yemeğimize. Burada bence köfte yenir, yenmeli. Senelerdir tadına doyamadığım köftelerden biraz kaşarlı biraz acılı biraz da sade siparişi verdim. İlk defa bir acılı köfteyi beğendim. Sade köftesi de gayet başarılı lezzeti yerinde. Kaşarlı köftesi de güzel ama eskisi gibi değil. Eskiden derdim ki o nasıl bir kaşarlı köfte. O kadar süperdi. Ama bu sefer karşımdaki gayet sıradan bir köfteydi. Bana göre Köfteci Eşref benim Ankara'da yediğim mangal köftecilerden çok daha farklı çok daha güzel olmalıydı. Aman yanlış anlaşılmasın köfte lezzetli fakat ben artık pek bir fark göremedim. Eskiye dönmesini isterim. O hiçbir yerde bulamadığım lezzeti tekrar tatmak isterim.
Köfteci Eşref'te fiyatlara gelirsek Köftenin pişmiş halde kilosu 60 tl, çiğ olarak almak isterseniz 38 tl. Burdan anlıyoruz ki o yüzden şarküterinin önü kalabalıkmış. Yani 2 fiyat arasında aşırı fark var çok anlamadım ve çok saçma geldi. Ayrıca çok da pahalı geldi bana fiyatı. Köfteler arası fiyat farkı yok bu 3 seçeneğin de fiyatı aynı. 2 kişilik salata , 3 adet ayran ve 2 su da 17 tl. Adisyona ayrı ayrı yazmadıkları için tek tek fiyatını bilmiyorum. Sizi yanıltmayım. Artık karar sizin. Afiyet olsun.

İnegöl Köfteci Eşref Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart