Konya Lezzeti

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
18.07.2015

Konya'da öğlen yediğimiz etli ekmek beni tatmin etmedi zaten bunu yazmıştım. Konya'ya düğün sebebiyle geldiğimiz için Yazır tarafına geldik. Yoksa açıkçası bu tarafı ne duydum ne de araştırdım. Ama Konya Lezzeti'nin daha önce iyi olduğunu duymuştum. Tesadüf eseri karşımıza çıktı düğün çıkışı. E öğlen doymadık sevmedik açtık vs derken gece geç vakit olmasına rağmen burada da yedik bir daha ne zaman geleceğiz diye. Açık mekan da bulunca kaçırmayalım dedik.Biz girdikten yarım saat sonra da fırın kapandı zaten .
Mekan ferah normal bir restaurant. Dışardan ışıklandırması iyi yapılmış yani dikkat çekiyor. Garsonlarını beğendim gayet saygılı ve çalışkanlar. Hemen siparişimizi aldılar ve aynı hızla da getirdiler.
Siparişimizi verdiğimiz gibi ortaya ikram olan salata tabağı geldi. Güzel bir sunum. İçinde turşu, acı yeşil biber, maydanoz , ezme olan tabak benim hoşuma gitti.

En beğendiğim şey Konya Lezzeti'nin menüsünde bu etli ekmek grubunun hepsini barındıran bir seçenek olması. Sayelerinde hepsinin tadına bakabildim. Menü Etli Ekmek, Bıçak Arası ve Mevlana'dan oluşuyor Yani üçü birarada .
Etli ekmek bildiğimiz pide zaten. Yani Kıymalı Pide. En güzel şey pidenin hamurunun çok ince olması . Ama burada da sıkıntı sunum , şöyle uzun uzun tahtalarda servis edilse çok daha şık olur. Ama tadı lezzetli ,şükür buradakini beğendim.
Bıçak arası dedikleri Kuşbaşılı pide gibi. Ama bizdeki pideye göre biraz farklı. Bizde ufak ufak etler ağıza geliyorken burada o etler biraz daha kıyma haline gelmiş daha ufak yani. Fena değildi.
Mevlana ise bizdeki kıymalı kaşarlı pide gibi. Tabi ki bizdeki pidelerin hamuru daha kalın oluyor burada hamurlar daha ince. tadı da biraz ekşi geldi bana. Yani bu da fena değil. Toplamda 9 parça olan etli ekmek grubu bir kişi fazlasıyla doyurur.


Konya Lezzetinde fiyatlara gelince açıkçası Ankara ile kıyaslayınca burası bize uygun geldi. Tabi buranın piyasasını tam bilmediğimiz için net bir şekilde ucuz ya da pahalı demek olmaz. Etli Ekmek , Bıçak Arası ve Mevlana'dan oluşan menü 15 tl , Ayran 1,50 tl. Afiyet olsun.


  • Yazır Konya

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart