Közzde Mangal

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.06.2014

Balgatta yine bir mangalcı tecrübesiyle karşıkarşıyayız. Zaten bu şeklide kilo ile et köfte yapan birçok yer var aynı tarzda. Birçoğunu denemiştik.Bir de burayı deneyelim dedik.Büyük bir salonu var içeriside baya bir dolu. Tabi bu kadar dolu olması bizde iyi bir izlenim bıraktı, demekki yemekler lezzetliki insanlar buraya geliyor diye düşündük.Ama olumsuzluk başta başladı. Bir kere sipariş vermek için bile çok bekledik. Garsonların çoğu bildiğiniz havaya bakıyor. Kendileri gelip ilgilenmeyince seslenelim dedik, yanıbaşımızda olmasına rağmen garson arkadaş duymadı bizi.Tabi bu beni çok rahatsız etti. Bir çekidüzen verilmesi gerekiyor.


Sonunda siparişimizi verdikten sonra masamıza mezelerimiz ve ekmeğimiz geldi. Ekmeği çok lezzetli.Mezeler vasat. Ezmesini beğenmedim,çiğköfte farklı bir sunum ,kötü değil tadı,soğan sote de normal.
Peşisıra salata geldi.Salatanın yağı eksik diye biraz yağlamasını istedik. O ne kötü bir salata geldi geri içi su dolu ne tat var ne tuz neredeyse hiç yiyemedik.

Menüdeki yemeklerden tadına bakabilmek için azar azar söyledik.Adana Kebap sevdiğim bir kebap olduğu için burada da denemek istedim. Ama sonuç hüsran. İnanılmaz yağlı yeterince pişmemiş tadı bile olmayan bir Adana Kebaptı bu :(


Ortaya karışık bir şekilde diğer istediklerimiz geldi. Kaburga ile başladım.Çok kötü tadı olan ve pişmemiş bir kaburga geldi.Zaten anladımki buranın sorunu yemekleri yeterince pişirmemek.Manasız acele bir servis var. Tabiki hızlı olması önemli ama yemeklerin pişmesi daha önemli. Üstü kısmen yanmış birton yağ tabakası ile çok kötü bir kaburga bu.Tavuk şiş deseniz keza öyle bazılarında kan tadı bile geldi.Böyle olunca tabiki lezzetsiz olmuş o da.Beğendiğim tek şey köftesi.Yine de diğer mangalcılara göre o da çok iyi değil ama en azından tadı kötü değil şükür yenebiliyor.Demek sadece köfte sipariş etsem burayı tam anlamıyla analiz edemicektim. Kararsız kart bırakmamım tek sebebi bu köfte.Yoksa kötü bir kartı hak ediyor.Evet işin en önemli kısmı Közzde Mangal'da fiyatlar, Köftenin kilosu 44 tl, Piliç Şiş kilosu 36 tl, Kaburga kilosu 60 tl, Adana Kebab porsiyon 14 tl, Ayran 1 lt 5 tl, Mevsim Salata 5 tl, Su 3 tl. Diğer yerlere göre biraz daha fazla geldi açıkçası fiyat.Açıkçası ne yemekler ne servis hizmet ne de fiyatlar bizi tatmin etti. Hepsi eksi puan aldı benden. Sizde deneyin görün. Afiyet olsun.


Siparişlerimiz alındığı gibi hemen masamıza ezme , o şahane ekmekler (gerçekten inanılmaz lezzetli )ve salatamız geldi.10 kişilik bir grup olduğumuz için, e bir de ben açıkçası hepsinin tadına bakmak istediğim için ortaya karışık yaptırdık. Ama buranın dediklerine göre en meşhur yiyeceklerinden biri Ciğer Şiş miş. Ciğeri ben öyle her yerde yiyemem, çünkü iyi yapılmadığı zaman kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ama burada , bana bu bahsi anlatan kişilere hak verdim, ciddi lezzetli.

Karışık Kebabın içinde ne arasanız var. Kaburgadan tutun Pirzolaya , Dana Bonfileden , Kasap köfteye, Kuzu Şişten , Sucuğa kadar. Tıka basa doyduk patlayacak kadar desem yeridir. Yanındaki közde biber ve domatesleri de yemeğimize tat verdi. En çok köftesini beğendim. Kuzu şiş yumuşacıktı. Sucuğu fena değil , yediğim birçok yerden daha iyiydi. Dana bonfilesi ve pirzolası da güzel. En önemlisi her şey iyi pişmiş . Lavaşlarda incecik ,nefis. Gayet memnun kaldık.


Şimdi özellikle belirtmek istediğim şey Ankara'da Balgat'taki Közzde Mangal ile bir bağlantıları var mı bilmiyorum. Çünkü ben orayı hiç beğenmemiştim. Burayı da çok beğendim. Eğer bir bağlantı varsa bu işte bir gariplik var çözemedim.

Közzde Mangal'da fiyatlara gelince Karışık Kebap (Extra Karışık Kırmızı) 1 porsiyon 25 tl, 2 farklı karışık kebap çeşidi var çünkü. Cola (1 lt) 4 tl, Ayran (1 lt) 4 tl . Su 1 tl. Afiyet olsun.


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.06.2014 Şeyda

  Birde biz eksi not vermeyelim gidipte. Bize bu konularda ince seçimlerinle ışık tuttuğun için teşekkürler. Sayende keyifle Gezme ve yeme vaktiiii.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.06.2014 Gezsekyesek

  Şeyda, balgattaki neredeyse bütün mangalcılara gittiğim için kıyaslama daha kolay oluyor , buraya gelene kadar gidipte pişman olmıcağın yerler var, siteden bakıp karar verebilirsin :)ayrıca güzel yorumun için de tşk ederim :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.06.2014 Aydın Kor

  Bu nasıl feci bir kaburgadır yahu bide foursquarede gördüm yemekler çok lezzetli yazıyor bu insanlar nasıl yemek yiyorlar,keşke Fours yerine sizin sitenize baksaymışım rezaletti resmen...

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  25.08.2014 Serpil karaorman

  İnanın keşke gitmeseydik dedirtti bize ,hayatımda yediğim en kötü etti ve pişmemişti

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  13.11.2014 Arzu Taştan

  O nasıl bir köfteydi ya ne kadar lezzetsiz çok şaşırdım hiç böyle beklemiyordum keşke daha önceden görseydim yazınızı ,bundan sonra takip edicem.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart