Kukla Kebap (Ramazan)

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.05.2018

Kukla Kebap yine çocukluğumuzun mekanlarından. Eskiden çok sevdiğim ve çok gittiğimiz bir mekandı. Açıkçası uzun zamandır gitmemiştim. Bugün sevgili arkadaşım @ankaraetkinlik davetiyle iftarda burada buluştuk.
Mekan gayet büyük ve ferah. Masalar öyle çok dibdibe değil. Yani rahat edebileceğiniz bir ortam var. Park yeri sorunu yok etrafı hep sokak tabi ayrıca vale hizmeti de var.
Mekanın en büyük özelliklerinden biri kukla gösterileri yapılması. Bence ramazanda ayrıca bir keyifli oluyor. Ki sadece çocuklar için değil büyüklerin de zevkle izleyeceği gösteriler.
Mekanın sahibi Buse hanım da bize eşlik etti. Mekanla ilgili bütün bilgileri verdi bize. Tabi Buse hanım genç bir bayan babasından işletmeciliği yeni devralmış yani bundan sonra onun devri başlıyor :) Ona da güleryüzü ve sohbeti için çok teşekkür ederiz.


Gittiğimizde masamız donatılmıştı mezeler ile. Salata, pişmiş soğan, ezme, turşu, iftariyelik. Tabi yemeklerden bunlara pek bakılmıyor. Ama görüntü oldukça güzel :)


Mönümüzde önce çorba var tabi ki. Mantar çorbası biraz farklı ama lezzetli. Sarmısak var içinde. Kreması biraz yoğun. Ama rahatsız etmedi.

Ramazan sebebiyle iftar mönülerinde seçenek baya var. Benim tercihim İskender Mönü oldu. İskenderini genel olarak başarılı buldum. Eti lezzetli ve tamamen kırmızı etten yapılıyormuş yani kıyma yok. Çok güzel ve ince kesilmiş bu da büyük bir artı. Benim en önem verdiğim noktalardan biri salçasının az olması. Etin tadını bastırmamış. Bence üstüne bolca da tereyağ döktünüz mü şahane oldu.
İnstagramdan da açıkçası baya mesaj aldım bu mekanla ilgili. İskenderi Ankara'da yiyorsanız Ankara'daki mekanlara göre kıyaslamanız gerekir. Buradaki hiçbir iskender tabi ki bir Bursa iskenderi olamaz. Hayatımda Ankara'da hiç yemedim Bursa'da yediğim gibi. Burada yediğim ortalama ve güzel bir iskenderdi.


Ortaya yine tadına bakalım diye kuşbaşılı pide geldi. Daha çok Bıçak arası tadında ki ben bunu baya beğendim. Hamuru da çıtır ve ince malzemesi bol. Kesinlikle tercih edilir.

Masamızda Karışık kebap, ciğer kebap ve köfte seçenekleri de vardı ama açıkçası ben tadına bakmadım. O yüzden lezzetleri bilmiyorum.Gelelim tatlılara, 4 çeşit tatlı denedik :)
Künefe dışarıdan hazır alınıyor. Ona rağmen fena değildi tadı. Ama tabi asıl künefe değil bu.
Ekmek Kadayıfı güzel ama tabi doğası gereği oldukça tatlı, üstündeki kaymak lezzetli.
İrmik tatlısı portakallı yapılmış ve baya iyi olmuş, gayet hafif, yanında dondurmayla gitti.
Fırın Sütlaç bence vasat bir tadı var içindeki nişasta tadı çok belirgin bunu pek sevmedim.
Tatlıya baya doyduk.


Buse hanım etlerin çok iyi olduğunu özellikle savunuyor , kendimizde evimizde bu eti yiyoruz diyor. Yani sonuna kadar güvenebilirsiniz diyor.
Genel olarak lezzetten, hizmetten ise baya baya memnun kaldığımızı söylemeliyim.
Bu güzel fotoların sahibi ise Özlem Kolcuoğlu. Ona da bu kareler için teşekkür ediyoruz :)
Fiyatlara gelirsek İskender İftar mönü tatlı istersen 60 tl, istemezsen 50 tl. Afiyet olsun.
  • Balgat Mah. Dr. Sadık Ahmet Cd. 21/A 06520 Çankaya Ankara
  • 0312 285 30 30

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart