Kumrucu Şevki

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
03.08.2016

Kumrucu Şevki Çeşme'deki en meşhur kumruculardan. Herhalde duymayan yoktur diye düşünüyorum. Zaten çok fazla şubesi var. Ne yöne baksak bir tane çıkıyor sanki karşımıza. Geçen sene burayı denememiştim ama bu sene kaçmak olmadı artık. Bu kadar çok şube açıp böyle isim yapmış bir mekanı görmezden gelmek ayıp olurdu.
Çeşme'ye gelip kumru yemiyorsanız bence çok şey kaybediyorsunuz. Bu sefer Kumrucu Şevki'de iki kere kumru yedik . Biri Alaçatı şubesi, diğeri Marina içindeki şubesi.Marina içindeki şubesi tabi ki daha güzel çünkü deniz kenarında. Yani manzaraya da sahip.


Alaçatı şubesi ise aynı marinadaki gibi oldukça kalabalık. Hizmet ikisinde de çok iyi fakat Alaçatı bir tık daha iyi. Servis çok hızlı. Siparişten max. 5 dk sonra kumru önünüzde.

Çeşme Marinada Süper kumru yedik. İçinde sucuk, salam,peynir,sayas ve domates var. Tabi ki o şahane kumru ekmeğinin içinde. Gayet başarılı, lezzetli buranın da kumrusu. Asıl olay bence sayasda , çok farklı ve güzel bir tat veriyor bu sayas denilen peynir kumruya.Alaçatı şubesinde yediğim kumru ise Yengen kumru. diğerinden farkı içinde sayas yok. Yine aynı tat, aynı lezzet fakat bence sayaslı olan tercih edilmeli :) Yanında ayran kumru için ideal. Salatalık ve biber turşusu da ikram.


Gelelim fiyatlara, Kumrunun fiyatı he riki şubede de aynı. Süper kumru 13 tl, Yengen Kumru 12 tl . Çok açsanız bir ikincisini de yersiniz bunu bilin. İçecek fiyatları farklı . Çeşme Marina şubesinde ayran 4,5 tl, cola 6 tl. Alaçatı şubesinde ayran 3 tl, Cola 4 tl .
Lezzet aynı, karar sizin ama Çeşme'den kumru yemeden dönmeyin nerede olduğu çok da farketmiyor. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart