Lara Balık Evi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
31.03.2013

Antalya'daysanız , deniz görmek istiyorsanız , bir de denize bakarak balık yemek istiyorsanız Lara Balık Evi tercihiniz olmalı. Kocaman ferah bir mekan. Garsonlar çok çok ilgili ve yemekler konusunda iyi fikirler de veriyorlar. İçeri girdiğiniz gibi kapıda karşılıyorlar . Ve isteğiniz üzerine masanıza kadar eşlik ediyorlar. Adı balık evi ama menüde birçok seçeneğiniz var. İlla balık yemek zorunda değilsiniz.Tabiki biz balık yemeyi tercih ettik . Birçok meze çeşidi söyledik . İlk olarak mezelerimiz sofrayı donattı. Balık sofrasının vazgeçilmez mezelerinden biri Midye Dolma , çok leziz içpilavı kararında bir midye dolma yedik .


Salatası Lara Salata , kendi mekanlarına has bir yeşillik salatası. Peynirle tatlandırılmış leziz bir salataydı.


Ardından Kalamar Tava geldi . Birçok yerde kalamar yemişimdir . Açıkçası her zaman iyi olmuyor . Buradaki mükemmeldi. Altıüstü bi kalamar dememek lazım çünkü kötüsü mide bulandırır. Özellikle sosu çok iyiydi .


Karides Güveç'e gelirsek , güzel bir sunumla geldi . Tadı da lezzetliydi fakat diğer mezeler kadar mükemmel diyemicem . Beklentimin biraz altında kaldı .


Kaşarlı Mantar olmasa olmaz , klasik bir kaşarlı mantardı . Fakat çok büyüktü. Mantarlar küçük küçük olunca daha lezzetli oluyor. Ozaman kaşarında mantarında tam tadı alınıyor .


Ve gelelim ana yemeğimize , şef garsonumuzun tavsiyesi ile Grida ( Lagos ) söyledik . Ortaya en azından tadına bakalım diye . Yağlı tabiri caizse lokum gibi bir balık . Yağlı balık sevenler için en ideali bile olabilir . Görünüşü de tadı kadar iyi .


Balıkların hası Levrek yemeden olmaz . Zaten lezzetli bir balıktır levrek . Bir de güzel pişerse mükemmel olur . Burada da gayet güzel bir sunumla çok iyi pişirilerek geldi levrek. Çok lezzetliydi . Mutlaka tavsiye ederim.


Lara Balık Evi'nde fiyatlara gelince , tabiki öyle az değil . 1 porsiyon Levrek 36 tl , 1 porsiyon Grida ( 250 gr ) 25 tl , Midye Dolma 7 tl , Lara Salatası 7,50 tl , Kalamar Tava 15 tl , Karides Güveç 20 tl , Kaşarlı Mantar ( 2 adet ) 6tl . Lezzetine göre bu fiyatları hakediyor Lara Balık Evi . Tıkabasa doyduk . Nefes alamayacak kadar :) Oradaki tüm çalışanlara da teşekkür ederiz , çok iyi ağırladılar bizi :) Mutlaka deneyin . Afiyet olsun .
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    22.05.2013 Ozan

    Galiba Antalya'da ki en güzel balık mekanı yalız çok pahalı bir yermiş. Bende tavsiyeniz üzerine gideceğim çok teşekkürler.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart