Liva Pastanesi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
26.07.2014

Ramazan ayının artık son günleri bir kere daha tatlımızı yiyelim istedik. Yine bir davet sonrası tatlı yemek için bu sefer Liva'yı tercih ettik. Çok meşhur ve ve bilinen bir pastahane zaten burası. Çukurambardaki şubesi zaten çok büyük ve popüler bir mekan. Boş masa çok nadir var burada.Biraz müşteriye doymuş olduklarını düşünüyorum. Servisten çok memnun kalmadım çünkü. Açıkçası garsonlar çok ilgili değiller.Ki Çukurambarda bu tarz birçok mekan olduğu düşünülünce burayı tercih etme olasılığını azaltıyor bu sebepler.


Ramazanın klasik tatlısı Güllaç yemeden olmaz.Liva da daha önceden edindiğim tecrübelere göre bu konuda gayet iyi. Cevizli güllaç istedim ve beğenerek yedim tatlımı.İkinci tatlım Kazandibi .Klasik bir kazandibi heryerde olduğu kadar güzel diyebilirim.


Liva'da fiyatlara gelince Güllaç 10 tl, Kazandibi 10,50 tl, çay 3,90 tl. Bir diğer memnun kalmadığım konuda her gelen çayın bayat olması. Böyle bir yerde bayat çay hiç hoş olmadı açıkçası. Sürekli yeni çay demlemek zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Afiyet olsun.

Siparişlerimizi verdik. Çok ağır olmasın diye ilk yemeğim, Biftekli Krep. Anladım ki Livadaki en mükemmel şey sunum. Tabak geldi görüntü şahane. Ama o nasıl bir tat. Krebin tadı fena değil ama o içindeki karışım felaket ötesi. Biftekler iyi pişmemiş, salçalı domatesli karışım zaten o kadar yoğunki onun haricinde başka hiçbir şeyin tadını alamıyorsunuz. Aşırı fazla malzeme, içinde ne ararsan fazladan var,ilk defa malzeme bolluğundan şikayetçim, çünkü tadı berbat. Uzun zamandır böyle kötü bir krep yemiyordum, ki yiyemedim de zaten.


Diğer yemeğim ise Bazlama Biftek sandwich. Krebin aynısının Bazlama olanı. Görüntü yine mükemmel ama iç malzemesi aynı olduğu için felaket bir tat. Allahtan yanında patates kızartması vardı da en azından biraz karnımız doydu. Hiç anlatmayım boşu boşuna .Bu iki yemekten de uzak durun.


Bu yemeklerin üstüne bir çay içtim . Allahtan tazeydi de biraz kendime geldim. Saat biraz ilerleyince mekanda bi hayli sıcak olunca, Milkshake siparişi verdik. Çok sevdiğim bir içecek ama yine bir hayal kırıklığı.Ne siz sorun ne ben söyleyim. Belki mevsimi değil diyeceksiniz çileğin ama, içindeki şey çilek şurubu. Böyle tatsız bir Milkshake içmedim sanırım. Zaten işin ilginç yanı, Livanın bir pastane olupta nasıl oluyor da bu tarz şeylerin çok iyi olması gerekirken bu kadar kötü olması. Altı üstü bir Milkshake ama içinde tatlı namına bir şey yok. O soğuk içeceğin içine şeker döktüm düşünün ama yine de tadı değişmedi.


Livaya tekrardan gelir miyim bilmiyorum belki zorunda kalırsam, isteğimle olacağını pek sanmıyorum. Ama hala neden bu hale geldiğini anlayamıyorum. Menüye yüz çeşit yemek koyacağınıza birkaç çeşit koyun onun da tadı güzel olsun yeterli bence. Pastaları bile eskisi gibi değil. Buna mutlaka en kısa sürede bir çözüm bulunması gerekiyor. Çünkü insanlar bir süre sonra artık isme gelmekten de vazgeçerler. Liva Pastanesinde fiyatlara gelirsek onlar da çok makul değil ki buraya gelmek için bir sebep olsun. Bazlama Biftek Sandwich 17 tl , Biftekli Krep 14,75 tl , Cola 5,50 tl, Türk Kahvesi 6 tl , çay 2,75 tl, su, 2,50 tl,Supangle 10 tl, Taze nar suyu 9 tl,Çilekli milkshake 8,50 tl. Fiyatları da gördünüz, su bile 2,50 lira. Diyecek bir şey yok. Afiyet olsun.Hem hafif hem de lezzetli bir şeyler aradığım için bu sefer menüde dikkatimi Şefin Tostu çekti. Aslında bu tost bildiğimiz açık tost. Açıkçası bu sefer beğendim, malzemeler bol ve bence lezzetli. Ayrıca porsiyon çok doyurucu. Yanında baya bir elma dilimli patates ve ufak bir salata ile servis edilen bu tost beklentimin baya üstündeydi. Uzun zamandan sonra Liva'da bir yemeği beğendim.


Gelelim bu Şefin Tostu'nun fiyatına , 16,25 tl , bardak çay 4 tl. Fiyatlar biraz fazla bence yani bir tostun fiyatının bu kadar çok olması mantıklı değil ama naparsınız sonuçta mekan ve yeri baya bir belirleyici oluyor. Afiyet olsun.
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    25.08.2014 Arda Kaşıkçı

    Eski özen yok Livada. Aynı dertten bende muzdaribim :( biraz toparlanmalı servis vs kötü gidiyor .

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart