Madame Tiffi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.12.2015

Aralıkta güneşli bir sabahı gören Gezsek Yesek kahvaltı fırsatını kaçırmaz. Madame Tiffi aslında Çukurambar'da ara sokakta olduğu için geçerken görebileceğiniz bir yer değil. İşte burada reklamın gücünü görüyoruz. İnternetten görüp methini duyduğum için burayı tercih ettim açıkçası. İyi ki tercih etmişim. Çünkü çok sevimli bir mekan. Genelde kalabalık olduğunu duydum ama biz gittiğimizde (gerçi biraz geç gittik) 2 masa doluydu. Valla girdiğim anda sevdim ben bu mekanı çok şirin geldi bana.
Tek bir garson vardı mekanda. Onu da çok ilgili çok efendi ve çok hürmetkar buldum. Zaten kahvaltı etmeye geldik ama menüde seçenek bol. Neredeyse ne ararsanız var. Tabi onlarında bi tadına bakmak gerek.2 kişilik serpme kahvaltı ve yanında extradan omlet istedik. Aslında kahvaltının içinde sahanda yumurta var fakat omlet her zaman için kahvaltıda olmazsa olmazım olduğu için onu da söylemeden duramıyorum. Masamız yavaş yavaş dolmaya başladı. İlk gelen şey kızartma. Mesela bu her yerde bulabileceğiniz türden değil. Patates kızartması kahvaltılarda mutlaka oluyor ama bu kızartma da patlıcan biber ve domates sosu da bulunuyor. Gerçekten gayet başarılı.

Sonra sırayla tereyağ, bal, reçel, peynir çeşitleri ,siyah, yeşil zeytin , salam (ki ben bunu biraz sucuğa benzettim), domates salatalık söğüş vs. Özellikle peynire çok dikkat ederim, 3 çeşit peynir geldi,klasik peynir, tulum peyniri ve kaşar peyniri. Kaşar normal sıradan fakat tulum peynirine bayıldım. Çok lezzetliydi. Aynı şekilde klasik peyniri de çok iyi. Köz patlıcan ezmesi olması da bu kahvaltının farklılığından. O da gayet güzel, hoşuma gitti.
Sigara böreğini es geçmemek lazım. Belli ki iyi yufkadan yapılmış , başarılı. Hepsini yedik.Kahvaltımızın içinde olan sahanda yumurtayı pek beğenmedim. Bakır sahanda yumurtayı çok severim cidden yumurtaya çok ayrı güzel bir tat katar ama burada yumurtanın beyazı iyi pişmemişti. Beyazı iyi pişip sarısı az pişmiş bırakılınca süper oluyor. Bu yüzden çok tat alamadım açıkçası.

İsteğimiz üzerine karışık omlet de geldi. Gayet lezzetli ve doyurucu bol malzemeyle yapılmış.

Kahvaltıdaki en beğendiğim şeylerden biri ise hamur kızartması. Şuan bile yazarken canım istedi. Çok çok lezzetli bir şey bu.

Evet gelelim bu güzel kahvaltının fiyatına. 2 kişilik serpme kahvaltı 36 tl. Karışık omlet 12 tl . Bu lezzete ve doyuruculuğa bana uygun geldi fiyat. Çünkü tıka basa doyduk ve bir de birçok şey arttı öyle söyleyim. Mekanın sahibi Figen hanımla da tanıştık , çok tatlı ve pozitif biri. Zaten mekanın da anlaşılıyor. Afiyet olsun :)Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart