Mado

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.07.2016

Mado zaten pekçok kişinin bildiği bir mekan. Çukurambar'daki yeri de gayet popüler , büyük ve ferah. İçerisi tamamen dolu olmasına rağmen bunaltıcı bir durum söz konusu değil. Masalar öyle sıkışık değil yani.Garsonları iyi ve bu kadar kalabalığa rağmen siparişimizi unutmayıp tam vaktinde getirecek kadar özenliler. Bu konuda notum gerçekten tam. Şu aşamada gitmenize engel teşkil edecek bir durum yok.
Mekanda üstkatta mescit var. Fakat sadece bir tane var. Bayan erkek ayrımı yok bu da hiç olmamış. Kapıda beklemek zorunda kalınıyor. Bunu biran önce düzeltmelerini öneriyorum. Madem böyle bir hizmet var tam manasıyla yapılsın.


Mekandan bilerek çok bahsetmeyip direk yeme içme faslına geçmek istiyorum. Menü çok kapsamlı çeşit o kadar çok ki seçmekte zorlandım açıkçası. Çok hamur vari şeyler yemek istemediğim için ilk yemeğim Çeltik Kebabı. Kibrit patates üzerine ince kıyılmış bonfile dilimleri ve kasap köfte, közlenmiş domates ve biber var. Şimdi buraya kadar patates hariç her şey iyi. Neden kibrit patatesi beğenmedim nasıl beğenmedim açıklayım, kesim çok güzel olmayıp fazla kızarmış buldum. Zaten çok ince doğrandığı için çok pişirilmesi tadını kaçırmış .Daha doğrusu bence biraz yanmış ve o yanık tat patatese sinmiş. Mesela birçok yerde bu patatesi yapmak için özel rendeler var,bunlarla doğranıp hazırlanıyor. Patatesler uzun uzun ve kararında da kızartılınca çok lezzetli oluyor. Buradaki öyle değil. Fakat bonfile de kasap köfte de iyiydi. Gerçekten lezzeti yerinde , beğendim. Gelelim sonrasına üzerine döktükleri yoğurt ve domates sos aşırı. Etin de köftenin de tadını o kadar bastırmış ki , bu ikisinin tadını almak için üzerini sıyırmak gerekiyor. Yani demem o ki gayet güzel olacak bir yemeği kötüye çevirmiş.


Diğer tadına baktığım yemek ise Söğürtme. Tereyağ ile sotelenmiş pide dilimleri üzerine közlenmiş patlıcan , biber ve kavrulmuş dana bonfile dilimleri konularak yapılmış. Özellikle içindeki közlenmiş patlıcan ayrıntısını çok beğendim. Çok ayrı ve güzel bir tat vermiş. İçindeki bonfileler de lezzetli. Bu yemeği daha başarılı buldum.


Yemeğimizin yanında salatamız da geldi. Çoban salata da fena değil. Yanındaki ekmek sepeti de başarılı . İçinde 3 çeşit ekmek var . Artık hangisini seviyorsanız.


Bu yemeğin üzerine güzel bir çay içilir. Çayın sunumunu da tadını da beğendim. Taze olması çok önemli. E bir pastanede bayat çay olması çok doğru olmazdı.

İlerleyen saatlerde tatlı terciğimin ilkini Makaron arası Dondurma olarak yaptım. Benim gibi makaronu çok seven biriyseniz bu lezzeti kaçırmayın. Madonun dondurması zaten gayet lezzetli. O lezzetli dondurma tazecik makaronların arasına girince daha da bir süper olmuş. Ben bayıldım. Çilekli ve muzlu makarondu önüme gelen, çok hafif bir tatlı oldu bana. Yanında çikolata sosla servis ediliyor. Özellikle sordum aman üstüne dökülmesin diye zaten ayrı geliyormuş. Çikolata sosu biraz acı geldi bana.

Diğer tatlı tercihim Cevizzade. Üç katlı dondurma üstüne balkabağı sos ve ceviz parçaları ile servis edilen tatlı çok hoşuma gitmedi. Tamam dondurması yine iyi fakat ceviz parçaları biraz fazla büyük, balkabağı da öyle çok da yakışmamış. Tabi damak tadı farkı da var. Çok arada yani seven de çok çıkabilir bu tatlıyı.

Gelelim Mado 'da fiyatlara. Mekan konumu gereği çok ugun fiyatlara sahip değil. Çeltik Kebabı 28 tl , Söğürtme Kebabı 24 tl , Makaron arası dondurma 9 tl , Cevizzade 15 tl . Bence hiçbiri bu fiyatları karşılamıyor lezzet olarak. İşte burada da isim, mekanın yeri gibi özelliklerin fiyata nasıl yansıdığını görebiliyoruz. Özet yorumum Mado bu sefer benim için eh işte. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart