Mangal Köy

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
09.11.2013

Balgatta Ceyhun Atıf Kansu caddesinde Mangal Köy. 'Israrlarınıza dayanamadık ismimizi değiştirdik' yazılı afişi görünce bir de biz deneyelim dedik. Dekor Balgattaki bütün mangalcılarda olduğu gibi,hepsi aşağı yukarı benziyor.Zaten bu yüzden ayırtetmek zor oluyor. Sanırım burası da bu yüzden isim değişikliği yapmış.İçeri girdiğimiz anda hemen ilgilendiler bizimle,güzel bir masa verdiler bize.Bizimle ilgilenen garson arkadaşımız çok güleryüzlüydü.İlk izlenimiz iyi oldu.Kilo ile mangalcıya gittiyseniz mutlaka köfte yemeniz gerekir.Tabi seviyorsanız. Bizde biraz köfte biraz da tavuk şiş yiyelim dedik. Siparişimizi verdikten sonra hemen ortaya mezelerimiz geldi.Ezme ve acı biber turşusu ikram olarak geldi.İkisi de lezzetli.Sonra közlenmiş kırmızı biber getirdiler,bu ikram değil isterseniz alıyorsunuz.Biz de aldık iyiki almışız çok lezzetliydi,güzel yağlı bir sosla yapılmış,ben çok beğendim.


Sonra kocaman salatamız geldi.İçinde hangi yeşilliği ararsanız var.Çok da taze.Tadını beğendim,yağı limonu kararında.Mısır sevmediğim için biz mısırsız istedik ,ama genelde üstünde mısır ile geliyor salata.

Ve ana yemeğimiz geldi.Köfteler de tavuk şiş de görüntü olarak çok iyi.Tavuk Şiş söylerken tavuğun neresinden yapıldığını sordum,but kısmından yapılıyormuş.E tabi böyle daha da lezzetli olmuş.İyice pişmiş,lokum gibiydi.Köfteler de aynen tavuk şiş kadar lezzetliydi.Mutlaka ikisini de deneyin derim.

Bir konsere yetişeceğimiz için vaktimiz kısıtlıydı. Çay ikram ettiler fakat içemedik ,hemen hesabı istedik.Hesabı getirirken bir baktımki bize tatlı getiriyorlar. Dondurmalı İrmik Helvası. 'Madem çayımızı içemediniz bari tatlımızdan ikram edelim'dediler ki çok hoş bir davranıştı.Zaten memnun kalmıştık,bu jestleriyle memnuniyetimize memnuniyet kattılar.Tadı da lezzetliydi bu arada.

Gelelim Mangal Köyde fiyatlara; köftenin kilosu 35,90tl , Tavuk kilosu 31,90 tl,Salata büyüğü 8,90tl , küçüğü 6,90tl, litre ayran 4,90tl , litre cola 4 tl ,Közde Albiber 4,50tl. Fiyatlar ortalama birçoğunda aynı. Bana sorarsanız fiyatları birazcık daha düşürürse Mangal Köy içeride oturacak yer bulamayabiliriz .Afiyet olsun.
Siparişimizi aldıkları gibi masamıza mezelerimizi getirdiler. Acıbiber turşusu,ezme ve patlıcan salatası. Üçü de lezzettli. Özellikle patlıcan salatasını beğendim.

Akabinde sıcacık pideler geldi. Ne kadar lezzetli o pideler. Sadece pide bile yeter dedirtebilecek cinsten. Ve salatamız, özenle hazırlanmış,tazecik yeşilliklerden yapılan salatanın da tadı gayet güzel.


İlk siparişimiz Adana Kebap. İncecik lavaşlarla sunula Adana Kebap tad olarak güzel, yağı ve tuzu yerinde. Tabi öyle mükemmel diyemem ama lezzetli diyebilirim. Porsiyonu da doyurucu. Deneyebilirsiniz.


Adana Kebaplarımız bittikten sonra ortaya köfte ve tavuk şiş istedik. İkisi de gayet leziz. Köfte biraz daha pişebilirdi, ama tad olarak beğendim. Bu mekanlarda genelde köftenin tadı aynı. Ama bazılarında gerçekten daha kötü çıkıyor. Mangalköy buradaki mekanların iyileri arasında yerini alıyor bence.


Yemeğimiz bittikten sonra bize taze çay ve irmik helvası ikram ettiler.Bakın taze çay üzerinde özellikle duruyorum .Çünkü genelde ikranlık olan çaylar bayat ve lezzetsiz oluyor. Bize ikram edilen çay iyiydi. Helva için de ayrıca teşekkür ederiz.

Ve gelelim Mangalköy de fiyatlara; bu ara bu mekanda kampanya var.Köfte ve tavuğun fiyatı düşürülmüş. Köftenin kilosu 39,90 tl,Tavuk kilosu 29,90 tl. Herbirinde kilosunda yaklaşık 10 tl lik bir indirim var. Adana Kebap 14,90,Salata (büyük) 9,90 tl, Ayran 5 tl (1 lt),Cola 3 tl. Biz güzelce doyduk, size de tavsiye ederim. Çalışanların güleryüzü ve ilgisi için de tekrar teşekkür ederiz. Afiyet olsun.


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    21.11.2013 Şerife

    Güzel bir yer ailemle gidiyorum ve köftelerini seviyoruz. Közlenmiş kırmızı biber ve közlenmiş patlıcan harika tavsiye ederim.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart