Mangal Sefası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
30.04.2013

Kızılaydasınız ve alışveriş yaptınız çok yoruldunuz ve çok acıktınız . Mangal Sefasına gidin ve karnınızı bir güzel doyurun. Kızılay AVM içinde en üstte yemek katınının bir alt katında Mangal Sefası . Baya tutulan bir yer , müşterisi çok . Bazen yer bile olmuyor . Güzel bir restaurant. Garson arkadaşlar çok ilgili. Önemli ayrıntılardan biri de siparişiniz beklemiyor . Nerdeyse 10 dk içinde önünüzde .

Yemek konusunda çok alternatifiniz yok. Kilo hesabı çalışan bir yer. Köfte tavuk ve sucuk yiyebilirsiniz. Biz bu akşam köfte yemeyi tercih ettik. Gayet lezzetli ve güzel pişmişti köfteler. Çok da doyurucu . Yanında mezeler geliyor. Turşu, acılı salçalı ezme onların ikramı. Çoban salatası da lezzetliydi.


Mangal Sefası'nda fiyatlar ise bu tarz kilo ile köfte yapan mekanlarda aşağı yukarı aynı. 1 kilo köfte 36 tl. Bu lezzetli köfteleri tadın . Afiyet olsun :))
Her zaman köfte yediğim için bu sefer diğerlerinin de tadına bakmak istedim. Tabi masamıza önce mezemiz geldi.Mezelerini de değiştirmişler. Eskiden turşu falan da geliyordu şimdi o yok. Meze olarak patlıcan salatası,ezme ve bir tane yağ biberi var.Bir de yanına salata söyledik. O da mevsim salata olarak geldi.


Hepsinden azar azar istediğimiz için ilk sucuk geldi. Malesef sucuğunu hiç beğenmedim. Resmen ucuz market sucuğu gibiydi. Açıkçası ben kasaplarda yapılan sucuklardan gelir diye düşünmüştüm. Onlara pek benzetemedim.Eğer bu sucuk kasap sucuğu bile ise tadı hiç güzel olmamış.Hayal kırıklığına uğradım.

Sonrasında tavuk şiş geldi. Gayet güzel soslanarak tavuğun but kısmından yapılmış olan şiş lezzetliydi. Hoşuma gitti. Deneyebilirsiniz.


Son olarak köfte siparişimiz geldi.Aslında kaşarlı köfte söyledik çünkü daha öncesinde menülerinde yoktu,menüye eklendiğini görünce hem de sevdiğim için denemek istedim. Ama malesef kaşarlı köfteleri kalmamış. Mecburen normal köfte söyledik.Buranın köftesi gerçekten çok lezzetliydi ve herkese de tavsiye ediyordum. Fakat bu sefer o aradığım tadı bulamadım. Köfteler değişmiş. Hiç eskisi gibi lezzetli değildi. Köfte de beni hayal kırıklığına uğrattı bu sefer.


Mangal Sefasında fiyatlara gelirsek,1 kilo Köfte 39 tl,1 kilo Kaşarlı Köfte 42 tl, sucuk 100 gr 5 tl(4 parça geliyor),Tavuk Şiş kilosu 29 tl,salata 6 tl, 1 lt ayran 5,90tl. fiyatları da arttırmışlar. Kalite düşmüş ama fiyatlar artmış. İyi olmamış. Biran önce toparlanmaları gerektiğini düşünüyorum.
 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  01.05.2013 Nur

  Köfte yemek istiyorsanız daha ne olsun ! Lezzetli, mezeleri köfteye uygun ve güzel bir yer tavsiye etmişsiniz bizlere, köfte yemek isteyen herkese bende tavsiye edebilirim gerçekten harika köfteleri var.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  14.05.2013 AYSE NISA

  TAM BANA GORE BIR YER MUTLAKA DENIYCEM

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  09.12.2013 Emre

  Masada fotoğraf makinesi unttum yemek çok iyidi sahip çıkılırsa sevinirim.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart