Marco Pasha

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
25.04.2014

Marco Pasha özellikle gençler tarafından iyi bilinen, popüler bir mekan. Çukurambardaki şubesine akşam yemeğimizi yiyelim diye gittik.Her zamanki gibi içerisi neredeyse tamamen dolu. Konsepti hoş,şık bir mekan. Özellikle nargile sevenlerin rağbet gösterdiği bir yer.İçeri girdiğinizde garsonların sizi karşılaması, oturacağınız yere kadar eşlik etmesi güzel bir jest.İlk olarak ortaya Paşalar Sepeti söyledik. İçinde atıştırmalık olarak ne ararsanız var. Paçanga böreğinden,sigara böreğine,kaşar paneden,patates krokete , soğan halkasına kadar.Sigara böreğinin tadı çok kötüydü çünkü ucuz market yufkasıyla yapılmış baya bir tatsızdı. Paçanga böreği fena değildi. Kaşar panesini beğendim. Soğan halkası ve patates kroket zaten her yerde yediğimizle aynı. Ama baya doyurucu bir sepet,tek başına bile başka bir şey yemeseniz de yeterli.İlk ana yemeğimiz Izgara Dana Bonfile. İyi bir sunumla masamıza geldi. Yanında köz biber ve domatesle servis ediliyor. Çok çok güzel bir bonfileydi diyemem. O kadar tatmin etmedi açıkçası,fena değil diyebiliriz.İkinci ana yemeğimiz Dana Pirzola. Bu yemeği yeme gibi bir düşüncem yoktu açıkçası.Ama garson arkadaşımız çok güzeldir,en iyi yemeklerimizden biridir deyince iyi madem deneyelim dedim.Bu kadar kötü bir Pirzola daha önce yememişimdir eminim.O üstündeki saçma sapan tatlımsı bir sos,pirzolayı mahvetmiş. Ayrıca yüksek ateşte pişirilmeye çalışılmış ve becerilememiş üstü komple yanmış,içi neredeyse hiç pişmemiş.Kanlı kanlı duruyor.Biraz tadlandırırım diye birton tuz boca etmeme rağmen, napsam olmadı.Çok çok kötüydü tadı. İşin ilginç yanı bu kadar kötü bir yemeğin en iyi yemeklerden biri diye lanse edilmesi. En iyisi buysa kötüsünü düşünemiyorum.Ağzımın tadını inanılmaz bozdu zaten yiyemedim de,çöp oldu bütün yemek.


Yemek bu kadar kötü olunca bari tatlı yiyelim dedik,Sütlaç söyledik. O nasıl sütlaç onu da anlayamadım. İçindeki pirinçler hem çok fazla hemde pişmemiş,kıtır kıtır ağıza geliyor. Bir tek üstündeki dondurma iyiydi.

Sütlaçı da beğenmeyince Waffle söyledik. Neyseki onu daha önceden yediğim için tadını biliyorum. Waffle güzel. Tabi Waffle sevenler için,çünkü biraz ağır bir tatlı .


Tabiki bu kadar yemeye içmeye herkes fiyatı merak eder.Dana Pirzola 33 tl, o felaket tadı olan yemek 33 tl. Izgara Dana bonfile 35,50 tl,bu kadar fiyatı hakedecek bir yemek kesinlikle değil.Paşalar sepeti 22 tl, Fırın sütlaç 14 tl, Waffle 14 tl, Cola,Ice tea vs 7,50 tl,soda 5 tl, Espresso 9 tl, çay 4,50 tl. Fiyatlar gördüğünüz üzere inanılmaz pahalı.Küçük bir bardak çay 4,50 tl,bi cola nasıl 7,50 tl olur. Bu kadar da üstüne fiyat bindirilmezki.Yemekler tatlılar vs hiçbiri bizi memnun etmedi,hesabı da görünce tamam artık bundan sonra Marco Pasha en son gideceğim yerlerden biri dedim. Bu kadar hayal kırıklığından sonra kimseye tavsiye edemiyorum malesef, diğer yemeklerini bilemem ama bunları sakın yemeyin.Marco Pascha Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    15.05.2014 Alp

    Marco Pasha ana yemekler konusunda başarılı bir yer değil, ondan atıştırmalık ve aparatif şeyler bekleyeceksin ki beklentini karşılasın.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart