Marlinda Ethnic Foods

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
08.04.2017

Marlinda Etnic Foods Kentpark Avm girişinde açılmış yeni sayılabilecek bir mekan. Çok kısa bir ziyarette bulundum şimdilik.
İlk olarak bahsetmek istediğim mekanın kendisi yani dekoru. Kocaman bir alan oldukça şık döşenmiş. Gerçekten çok beğendim. Bahçede iki kademeli bir tarafta sigara içiliyor. Ama bence mekanın iç kısmı çok daha güzel. Kış aylarında gidip sıcacık kahve sipariş edip keyifle oturmayı isterim.
Mekanda kapıda karşılanıp,çıkarken kapıya kadar uğurlanıyorsunuz. Misafirperverlik güzel. Garsonları da çalışkan görünüyor.Bugün kahvaltı yapmaya geldik gerçi biraz geç geldik ama sağolsun kahvaltı saatleri geçmesine rağmen yine de isteğimiz üzerine kahvaltımızı hazırladılar. O sırada mönüyü biraz inceledim biraz yetersiz bulduğumu söylemeliyim ama bunun ileri zamanlarda değişeceğini düşünüyorum.
Mönüde 2 çeşit kahvaltı var. Kahvaltı tahtası 4 kişilik içinde baya bolluk var :) Biz bunu yiyemedik tabi. Hızlı Türk diye geçen kahvaltı tabağını tercih ettik.
Hızlı Türk'ün içinde peynir zeytin çeşitleri, tereyağ, bal,reçel, domates, salatalık, biber, güzel bir ekmek üzerine (Brioche ekmeği) kızarmış yumurta, simit, 2-3 çeşit ekmek, portakal suyu ve çay var. Bütün hepsinin tadını beğendim. Peynirler zeytinler gerçekten lezzetli ama özellikle ekmekleri ayrıca beğendim. Ama bir kahvaltı tabağının içinde çayın tek olması hoşuma gitmedi. Sınırsız olmasını tercih ederdim.
Kahvaltı da benim için olmazsa olmaz şey omlet tabii ki. Söylemeden geçtiğim tek bir kahvaltı bile yoktur. Burada da karışık omlet istedim. Gayet beğendim. İçinde diğer karışık omletlerden farklı olarak dilimlenmiş siyah zeytin olması da hem değişik geldi hem de hoşuma gitti. Omletin tabağı da doyurucu.

Marlinda'da fiyatlara gelirsek Hızlı Türk kahvaltı tabağı 32 tl, omlet 19 tl, çay 4,50 tl. Fiyatlar biraz fazla tabii. Bu tarz mekanlarda genelde böyle oluyor fiyatlar. Tabi bence kahvaltı tabağı biraz daha çeşitli olabilirdi. Lezzeti ve mekanı beğendim. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart