Masabaşı Kebapçısı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
03.07.2013

Kızılayda mithatpaşa caddesinde fazlasıyla kalabalık bir yer Masabaşı Kebapçısı . İş çıkışı neredeyse yer bulamıyorduk diyebilirim. Ama hemen kapıda karşıladılar ve bir yer ayarladılar. Girişte karşılamaları böyle ilgilenmeleri artı bir puan kazandırdı. Tarihi bi şekilde dekore edilmiş. Farklı ama hoş olmuş. Çalışanları tabiri caizse arı gibiler. Ne sipariş vermek için ne de siparişinizin gelmesi için bekliyorsunuz. Takdir ettim.Siparişimizin gelmesini beklerken masayı donattılar. Ne ararsanız var. Yeşil salata üstünde çilek parçalarıyla geldi. Değişik bir tattı. Domates salatası gayet güzeldi. Salatalar için söyleyebileceğim tek eksi şey benim gibi nar ekşisi sevmeyenler için biraz fazla nar ekşisi dökülmüş olması. Onun haricinde gayet lezzetliydi.


Eritilmiş kaşar getirdiler. Çok güzel bir ayrıntı çok beğendim. Yanında karpuz pide de çok lezzetli.

Masaya birsürü meze geldi masada boş yer kalmadı. Yoğurtlu semizotu, patlıcan salatası, ezme, kızartılmış soğan hepsininde tadı iyiydi. Bu kadar çok ikramda bulunmaları hoş bir davranış .


Ana yemeklere gelirsek ilki Yaprak Kebap , yoğurt üstüne ince ince dilimlenmiş kuzu eti , tadı harikaydı. Eti çok iyi pişmiş ve çok lezzetliydi mutlaka deneyin derim.


İkinci yemeğim Masabaşı Köftesi , tam bildiğimiz köfte gibi değil, daha çok iskender köftesine benziyor. Ben tadını beğendim. Sosu da gayet kıvamındaydı . Sosunun fazla olmaması önemli yoksa köftenin tadı çok anlaşılmıyor. Köfte sevenler deneyebilir. İki yemeğin de porsiyonu gayet bol, çok doyurucu.


Bu yemeklerin yanında yayık ayranı çok iyi gitti. Tadı da çok lezzetli.

Bir de tadına bakmak için içli köfte söyledim. Onun da tadı güzel, deneyebilirsiniz.

Bu da son ikramımız , çayı bile semaverle ikram ediyorlar helal olsun ;)

Ve Masabaşı Kebapçısı'nda fiyatlara gelirsek, Yaprak Kebabı 21 tl , Masabaşı Köfte 17 tl. Tabi fiyatlar ucuz değil ama çok ikramları olduğu için tolere edilebilir. Hizmet de gayet iyiydi. Yayık Ayranı 4 tl, İçli Köfte 3,50 tl . Kebap seviyorsanız buraya gidin. Afiyet olsun.Oturduğumuz gibi yeni kızarmış içli köftelerden geldi masamıza,bizde hayır demedik. Gerçekten gayet lezzetli.


Siparişimizi verdikten sonra karpuz pidemiz ve salatamız geldi.


Sonrasında bir Masabaşı klasiği olan mezelerle masamızı donattılar.Mezelerde ne arasanız var diyebilirim. Yok yok neredeyse. Tabi okadar yemeğin içinde mezelere pek yer kalmıyor fakat yemeğiniz gelene kadar sizi baya bir tutuyor. Özellikle patlıcan salatası lezzetli baya.

Mezelerden sonra tereyağında eritilmiş kaşarımız geldi, sıcak sıcak pek lezzetliydi.

Ve ortaya söylediğimiz 4 kişilik karışık Kebap geldi.İnanılmaz büyük bir kebap oldu bilseydik 3 kişilik falan söylerdik. İnanılmaz doyurucu oldu. Masabaşı Special diye geçen kebabın içinde ne ararsanız var. Çöp şiş,ciğer şiş,fındık lahmacun,ufak kaşarlı pideler,kaburga,tavuk kanat,tavuk şiş,Adana Kebap, Patlıcan Kebap , Kuzu eti,tıka basa doyduk çok da lezzetliydi. Özellikle kaburgasını çok beğendim. Patlıcan Kebap içindeki köfteleri çok beğenmedim. Gerisi çok lezzetli. Yanında istediğimiz Yayık ayranımızda çok iyi.Yemek sonrası semaver çayımızı içtik. İlla kahvemizi de için dedikleri için bir de Osmanlı Dibek Kahvesi içtik. Gerçekten kahve çok lezzetiydi.


Masabaşında fiyatlara gelince, Masabaşı Special (4 kişilik) 112 tl , İçli köfte tanesi 3,50 tl, Yayık ayranı 4,50 tl, Cola 4,50 tl, su 1,50 tl.Çok çok ucuz değil tabi ama nefes alamayacağınız kadar doyuruyor sizi. Afiyet olsun.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    02.08.2013 Gülay

    Görünce yorum yapmadan çıkamayacağım kızılaya sadece masa başında kebap yemek için gidiyorum gerçekten harika lezzetleri var. Şişlerini de deneyin derim ben.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart