Maşha Mangal Evi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.03.2016

Aslında hiç bilmediğim , yeni gördüğüm bir mekan Maşha Mangal Evi.Zaten Balgatta o kadar çok bu tarzda mekan var ki burası da 6 ay kadar olmuş açılalı. Gayet büyük bir mekan, içerisi de kısmen dolu yani 3-5 masa doluydu. Garsonları gayet ilgili, çok güleryüzlü. Yemek konusunda da tavsiye veriyorlar. Gerçi biz yine bildiğimizi okuduk. İlk etapta her şey gayet iyi.


Siparişimizi verdiğimiz gibi masamıza ikramlarımız geldi. Acılı bir ezme fena değil, yoğurtlu bir karışım vardı o da fena değil. Pişmiş soğan hiç tadına bile bakmadım , görüntüsünü çok sevmedim. Ve turşu vardı.

Bu mekanlarda benim yediğim şeyler klasiktir. Köfte, tavuk , belki Adana Kebap. Çoğunlukla tercihim bu şekilde . Burada da değiştirmedim. Köfte klasik , birçok yerdekiyle aynı. Ama Balgatta köfteyi çok iyi yapan yerler var, burası onlardan biri değil. Ortalama yani, bir özelliği yok.
Tavuk Şiş pek beğenmedim bence yeteri kadar pişmemişti. Lezzeti de çok yoktu.
Adana Kebap oldukça vasat. Tercih edilmemeli bence. Hiç lezzetli değil.
Bunların arasında yine en iyi köfteydi. Ve bunların hepsinin aynı tabakta gelmesi de ayrı bir olumsuzluk oldu. Ben açıkçası birbirine karışmasından çok hoşlanmadım.Bu yemeklerin yanına yayık ayranlarını tavsiye ettikleri için ayranı açık istedim. Çok iyi değil ama fena değildi.

Şimdi bu mekan için asıl eleştirime gelelim. Dışarı da bir afiş var. Köfte ve tavuk da kampanya var kilosu şu kadar vs diye yazmışlar. Ama içeri girince tabi menüde farklı fiyatlar yazıyor. Örnek olarak söyleyim , afişte yazan köftenin kilosu 49 tl fakat menüde 54 tl. Bunu sorunca garsonumuzun bize söylediği o afişteki fiyattan sadece 1 kilo veya yarım kilo alınca uyguluyorlarmış. Öyle 250 gr hepsinden azar azar alınca bu fiyat yani kampanya fiyatı geçerli değilmiş.Patronları öyle istiyormuş. Ama afişte böyle bir şey yazmıyor. Sizde görüyorsunuz. Şimdi bu ne kadar doğru. Dışarıya bu afişi asıyorsun ve afişte bir açıklama da yok. Ama içeri girdiğinde yok öyle değil böyle. Bunun adı kandırmadan başka ne. İçeri adamı sokana kadar diye bir tavır var. Ben hoşlanmam o yüzden de bir daha gitmem. Ya yazarsın açık açık, ya da orada yazanı aynen uygularsın. O yüzden bu tavırlarını beğenmedim.

Şimdi gelelim fiyatlara, Adana Kebap 1 porsiyon (200 gr) 16 tl , 250 gr köfte 14 tl , 250 gr tavuk şiş 12 tl ,Yayık ayran 4 tl , kapalı ayran 3 tl. Fiyatlar ortalama öyle pahalı değil bence. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart