Mavi Restaurant Bistro & Otel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
20.09.2017

Tatilimin ikinci durağı Didim. Seneler evvel Didime gelmişliğim var. Bakalım ne kadar değişmiş diye merak ettim. Açıkçası pek de değişmiş değil. Tabi yeni yeni mekanlar ve beachler açılmış. Biz eskiden bir Medusa bilirdik, gündüz güneşlenmeye denize girmeye de, gece eğlenmeye de oraya giderdik. Güzeldi de. Özellikle gece kulübü açık alanda olduğu için çok ferah gelirdi bana tabi bir de baya büyük olduğu için. Aynı ona benzer birkaç mekan daha açılmış , konsept aynı mesela Tren oraya gittik, ünlülerin de pekçok zaman sahne aldığı baya büyük bir mekan.

Konumuzdan çok sapmadan Didim aynı Didim bence, yine çok kalabalık, yine diğer tatil beldelerine göre daha uygun fiyatlı. Denizine gelirsek Didimin denizi gerçketen güzeldir suyu sıcaktır dibi kumdur ama çok kalabalıktır. O kalabalık içinde denizde yüzebiliyorsanız valla bravo. Sabah çok erken saatlerde belki daha boştur ama akşam üstü boş olmuyor. Özellikle Altınkum tıka basa dolu. Özel beachler daha sakin.

Mavi Restaurant internetten bulduğumuz bir yer. Hatta ismi restaurant diye geçince konaklamaya baktığımız için biraz şaşırdık da. Evet doğru aslında burası havuzlu kocaman bir restaurant. Ama 2 tane de çok sevimli odası var. Doğru duydunuz sadece 2 odalı , hemde tam havuzun dibine kapısı açılan 2 oda.
Odalara geçmeden önce gerçekten güzel bir yer olduğundan bahsetmek istiyorum. Mekanın sahibi ( adını yine hatırlayamıyorum şuan bu aralar isim hafızamla ilgili sıkıntım var sanırım :( ) çok ilgili diğer çalışanlarda güleryüzlü. Zaten buranın havuzunu dışarıdan kullanabiliyorsunuz. Sabahtan gelip akşama kadar burada çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Havuzu baya büyük. Şezlongların biraz gerisinde masalar var. Sadece yemek için bile gelinir. Özellikle akşamları havuz başında hoş bir ortam oluyor.


Bir de bu ağacı böyle güzelce süslemişler, burayı da ayrı bir sevdim.


Odaları hiç beklemediğim kadar güzel. Zaten sonradan yapıldığı belli. Büyüklüğü de yeterli. Banyosu da odanın içi de şık. Sadece yatak çok rahatsız tek eleştirim bu.


Odanın kapısını açtığınız an veya penceresinden baktığınız an karşınızdaki manzara bu. İnsanın gözünü gönlünü açıyor net :)


Rezervasyonumuz oda kahvaltı şeklinde. Ertesi gün sabah bu güzel havuzun başında kahvaltıya oturduk. Kahvaltıyı kendileri hazırlayıp getiriyorlar, açık büfe değil. Önümüze geldi bu gördüğünüz kahvaltı. Burası restaurant olduğu için mönüde kahvaltı tabağı diye geçen bizim kahvaltı. Valla bence süper bir kahvaltıydı. Hem her şey boldu hem de hepsi çok lezzetliydi. Yumurtamızı isteğim üzerine omlet olarak yaptılar, kaşarlı. Lezzetliydi. Tabağın içinde patates kızartması, biber domates kızartması, sigara böreği, yumurtalı ekmek, kızarmış sosis, domates salatalık söğüş, 2 çeşit peynir, zeytin, acuka, bal, reçel, çokokrem, kaymak var. E yani daha ne olsun. Tıka basa doyduk çok da memnun kaldık. Dışarıdan gelenler için bu kahvaltı tabağının fiyatı 15 tl.

Biz bu ufak restaurant otelden çok keyif aldık. fiyatı da uygun emin olun. Bu sene tatiliniz devam ediyorsa buralara gelecekseniz bir bakın derim. Ya da seneye için not edin ;)
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart