Mavi Tuna

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.12.2014

Çukurambarda yeni açılan bir mekan Mavi Tuna. Kolaylık olsun diye bir bilgi paylaşayım,eskiden burada S'Lo cafe vardı. Mekan güzel dizayn edilmiş ,ferah. İçerisi de baya bir dolu. Artık yeni açıldığı için insanlar meraktan mı geliyor yoksa gerçekten tuttu mu burası henüz bilmiyorum. Birkaç defa daha gitmek gerek. Arka tarafta bir park alanına da sahip Mavi Tuna bilginiz olsun. Garsonları kapıda karşılayıp oturacağınız masaya kadar eşlik ediyor ve güleryüzleri sizi tatmin ediyor. İlk etap,her şey iyi.
İlk yemeğimiz Kavurmalı 'Calzone' Pizza.Yani bence kavurmalı kapalı pide bu. Resimde böyle kabarık çok güzel göründüğü için garson arkadaşımızda tavsiye etti bizde istedik. Pidesi yani hamuru çok lezzetli. İçinde mozarella peyniri ve dana kavurma var, o da lezzetli. Ama içi baya boş yani birçok yerinde malzeme yok, sadece pide yedim. Tadını beğendim fakat bu sebepten dolayı bir daha söylemem çünkü öyle kuru bir pide yemek istemem. Yanında roka ve acı biber turşusu ile servis edilen Calzone Pizza eğer malzemesi az olmasaydı çok iyi bir lezzet olabilirdi.İkinci yemeğim Etli Peynirli Sandwich. Gerçekten şahane tadı olan bir ekmek içinde sotelenmiş dana eti, yeşil kırmızı biber, sotelenmiş soğan ve üstüne eritilmiş kaşar peyniri ile çok iyi bir lezzet.içi tıkabasa dolu olduğu için yemesi biraz zor oldu. buradaki malzeme bolluğu pizza da neden yoktu şaşırdım açıkçası. Patates tava,roka ve deep sos ile servis edilen Sandwich'in sunumu da gayet güzel.Patates kızartmasını sevdim. İşte bu yemeği tavsiye ederim .Bu yemeğin üstüne güzel bir çay içilirdi bizde öyle yaptık. Çay sunumunu çok beğendim .Bir tepsi içinde yanında ufak bir kurabiye ve küçük bir çiçekle gelmesi gözümüze hoş göründü.Belki çok ufak şeyler bunlar ama bir mekana bu tarz sunumlar güzellik katıyor bence. Altıüstü bir çay olabilir ama bu şekilde gelmesi gelen müşteriye de daha özenildiğini de gösteriyor. Bu özen için de mekan sahibi ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

En merak edilen konuya gelirsek, Mavi Tuna 'da fiyatlara yani; yeni açılan bir mekan ama fiyatlar Çukurambar'daki diğer cafelerin fiyatları ile aşağı yukarı aynı. Calzone Pizza 19,50 tl,Etli Peynirli Sandwich 14,50 tl, Sprite Cola vs 6 tl, çay 3,50 tl. Yine hep aynı olumsuz eleştirim burası için de geçerli. Lütfen ama lütfen bir cola vs 6 tl olmaz, biraz abartı buluyorum açıkçası ben. Pizza için de fiyatı biraz fazla buldum. Sebebi de malum malzemesini az bulduğum için.Onun haricinde olumsuz pek bir eleştirim yok. Gidin görün deneyin. Afiyet olsun.


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    28.12.2014 Mert

    Yeni açılmış daha gitmek nasip olmadı ama bu yazınız azçok fikir verdi bir görmek lazım :))

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart