Mengen Lezzet Dünyası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
30.04.2017

1 Mayıs tatilinin pazartesi gününe denk gelmesi bizim gibi gezmeyi sevenler için güzel bir fırsat oldu. Bize yakın yerlerden Amasra ve Safranbolu'yu tercih ettik. Giderken yolumuzun üstünde olan Mengen'in eşsiz güzelliklerini de es geçmedik. Çok güzel havasının yanında yeşillikler içinde bir doğası var. Mengen Lezzet Dünyası biraz denk geldi açıkçası çünkü artık karnımız acıkmıştı ve güzel bir kahvaltı yapmak istedik.
Havanın güzel olması tabii şöyle açık havada, bahçede, yeşillikler içinde bir kahvaltı isteği doğuruyor. Bu mekan isteğimizi karşıladı. Güzel bir bahçe içinde güzel bir kahvaltı yaptık :)
Gittiğimizde baya kalabalık olmasına rağmen hizmet hiç aksamadı. Hele ki orada çalışan teyzeler varya extra tatlılar.Ortaya 4 kişilik kahvaltı istedik ama 3 kişilik isteseymişiz de olurmuş. Çünkü kahvaltısı baya bol ve doyurucu. Çeşit de çok fazla var. Özellikle peynirlerine bayıldım. Köy peyniri ayrı güzel, lor peyniri ayrı güzel. Lor dediğime bakmayın yağlı çökelek bu. Sigara böreği de var kahvaltının içinde. Zeytinleri , balı kaymağı, reçelleri hepsi ayrı ayrı lezzetli. Bolluğundan da çeşitliliğinden de çok memnun kaldık.Bazlaması anlatılmaz yaşanır. Zaten teyzeler taze taze pişirip hemen servis ediyorlar. O güzelim bazlamanın içine bal kaymak süper oldu söyleyebilirim.

Ve en sevdiğim şeylerden biri de sucuklu yumurta. Bence yumurta bir kahvaltı da mutlaka olması gereken bir şey. Bir de üstüne sucuklu olursa daha da mükemmel olur benim için. Bakır sahanda lezzetli bir sucuklu yumurta yedik.


Fiyatlara gelirsek 4 kişilik kahvaltı 80 tl , 4 kişilik sucuklu yumurta 20 tl. Bu kadar bolluğa hizmete lezzete fiyatı uygun buldum ben. Yolunuz düşerse mutlaka bir kahvaltı yapın :) Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart