Mis Başak (Ricco's Lounge)

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
10.09.2017

Mis Başağı eskiden beri fırın olarak tanıdık ve sevdik. Tazecik ekmekler hem de çeşit çeşit, poğaçalar, simitler, börekler, kurabiyeler ne arasanız var. Canımız istediği an koşarak giderdik hep Mis Başağa. Şimdi artık kendisi restaurant olarak da hizmet veriyor.
Çukurambar şubesi oldukça büyük ve baya şık. garsonları iyi, ilgili. Biz bu sefer kahvaltı için geldik . Sonra diğer yemekleri de denemeyi düşünüyorum.
Bugün bir şey öğrendik yalnız, bu cafenin adı değişecekmiş. Bir iki hafta sonra adı Ricco's Lounge olacakmış. Artık diğer yemekleri bu isimle tatmaya geliriz.
Mönüdeki serpme kahvaltıyı söyledik. Zaten bu kahvaltı 2 kişilik. İçeriğini okuyunca baktım baya dolu dolu bir kahvaltı bu. Kafam hiç başka bir seçeneğe gitmedi o yüzden.
Servislerimiz açıldı hemen bir termos çayımız geldi. Çayı böyle getirmelerini seviyorum ben çünkü bittikçe garson arayıp, onun görmesini sağlayıp bir de getirmesini beklemek zorunda kalmak çoğu zaman sinir bozucu oluyor.
Önce ekmeklerimiz ve simitlerimiz geldi. Burası fırın olduğu için extradan şöyle çeşitli poğaça vs olsun bekledim ama sadece simit vardı.Sırayla önümüze dizilmeye başladı kahvaltılıklar. Öncelikle şunu söyleyim görüntü baya gözümüzü doyurdu. Şimdi tek tek ürünlerden bahsedeyim.


Peynir tabağı çeşit açısında iyi bence. Tulum peyniri, 2 çeşit kaşar peyniri, beyaz peynirler, top peynirler var da var anlayacağınız zaten görüyorsunuz fotoğraftan. Peynir tabağını beğendim. Ama bazı peynirler biraz sanki dışarıda kalmış gibiydi yani üstü kapanmamış gibi neredeyse kuruyacakmış gibiydi. Lezzetleri iyi. Özellikle tulum peynirini beğendim.

Sucuklu yumurtanın içindeki sucuklar kötüydü. Ucuz market sucuğu ve içinde sayılacak kadar az sucuk vardı. O yüzden yumurtayı sevmedim.

Domates salatalık söğüşü hiç beğenmedim çünkü önceden doğranmış ve dışarıda beklemiş pörsümeye başlamış, suyu çekilmiş. Yani bu havada bu mevsimde domates, salatalık tadı böyle olmaz. Buna mutlaka dikkat edilmesi gerek.

Sıcak tabağı, içinde yumurtalı ekmek,sigara böreği, patates kızartması, kızarmış sosis, gözleme var.
Yumurtalı ekmek ve sigara böreği iyiydi. Özellikle yumurtalı ekmek favorim oldu ki zaten çok severim.
Patates kızartması soğuk geldi bu yüzden pek sevmedim.
Gözleme de lezzetli fakat yine burası bir fırın olduğu için isterdim ki hazır yufkadan değil de bir el açması gözleme olsun. Daha çok yakışırdı.

2 çeşit zeytin geldi. Siyah ve yeşil zeytin güzeldi tatları ama yöresel değişik bir zeytin yok.
Mis Başak deyince burası sevdiğimiz iyi bir fırın aslında yani özü bu fırın olması. Bu yüzden kahvaltı denilince daha iyi olabilirdi bence. Çeşitlerde porsiyonda bir sıkıntı yok hepsi tam kararı, yeterli ama ürünlerin kalitesi, yöreselliği eksik. Mis Başağa daha iyisi yakışır bence. Gerçi adı değişecek, işletme değişecek mi bilmiyorum ama aynı şey yeni isim içinde geçerli biraz dikkat edilse süper olabilir.

Son olarak tatlı kısmına geçersek, 3 çeşit reçel, bal, kaymak ve tereyağ geldi. Kaymak bal ve reçeller hepsini beğendim. Hatta portakal reçelini özellikle beğendim.

Fiyatlarına gelirsek, bu serpme kahvaltı 2 kişilik 55 tl. Masadaki hiçbir şey extra değil, hepsi mönünün içinde. Yani fiyat olarak bence uygun, çünkü kahvaltı yeterli derecede.
Pek çok şeyden memnun kaldık, güzel de bir mekan. sadece ürünler biraz daha iyi olmalı o kadar. Afiyet olsun :)


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart