Mutlu Kebap

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
30.07.2015

Tunus caddesinde çok eski bir işletme olan Mutlu Kebap (1979'dan beri )döneriyle meşhur bir mekan. Çok methini duyduğumuz için gidelim istedik. Aslında Mutlu Döner adında Ankara'da birçok mekan var. Özellikle Ayrancı Güvenlik caddesinde bulunan Mutlu Dönere gitmek istemiştim. Ama geç vakitlere kalınca , geç vakit dediğim akşam üstü, dönerleri kalmıyor. Yani 3-4 gibi dönerleri bitiyormuş. Bu sebeple Tunustaki Mutlu Kebabın da methi iyi olduğu için buraya gelelim istedik.
Küçük bir esnaf lokantası, garsonları gayet ilgili bizi hoş tuttular. Hemen siparişimiz alındı ve 10 dk içerisinde de geldi. Zaten bizden başka kimse yoktu. Artık akşam saati olduğundan mıdır bilmiyorum. Zaten burası da akşam 8 gibi kapatıyor.Siparişimizi verdiğimiz gibi çoban salatamız geldi . Hem de 2 koca tabak. Ben bilerek ikincisini geri gönderdim ziyan olmasın diye. 2 kişiye bir tabak salata rahatlıkla yeter.Ve bu salata ikram. Salata lezzetli, taze ,yeni yapıldığı çok belli. Malzemesi de güzel, kaliteli yani. Mevsiminde olması da avantaj.

Aslında birkaç çeşit kebap seçeneği var ama tabi ki biz döner tercih ettik. Servis döner ve ekmek arası seçeneği var, Ama servis döneri tavsiye ettiler. Bulgur pilavı eşliğinde yanında 1 adet közlenmiş biber ve pide ile servis ediliyor. Ben belki de çok büyük beklentilerle geldiğim için açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. Hiç öyle anlatılan eski Ankara döneri gibi, mutlaka yenilmesi gereken bir döner gibi gelmedi bana. Gayet sıradan birçok yerde yiyebileceğiniz bir döner. Tamam kesinlikle kötü değil ama dönerde bir özellik yok. Canımı sıkmadı değil tabi böyle olması. Ama yapacak bir şey yok. Geldik, karnımızı doyurduk. Garson arkadaşımız beğenmediğimi anladı, bunun üzerine açıklaması bu saatlere kalınca döner biraz lezzetini kaybedebiliyor dedi. Bana pek mantıklı gelmedi. Döner aynı döner sonuçta bence.Mutlu Kebapta fiyatlara gelirsek, 1 porsiyon Servis Döner 15 tl , ayran 2 tl. Fiyatlar normal, en azından beğenmediğim dönere çok para vermedim. Birçok kişi çok beğendiğini söylüyor fakat benim görüşüm bu. Ya gerçekten akşam saatleri olduğun için böyleydi, ya ben çok şanssızım bugünkü döner böyleydi, ya da gerçekten artık eskisi gibi değil buranın döneri. Artık gerisi size kalmış. Afiyet olsun.


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.08.2015 Harun Baltacı

  Mutlu kebap çok lezzetli bir dönercidir fakat güvenlikte bulunan şubesine gidin birde öğleden sonra saat 3 gibi kapatıyorlar çünkü döner bitmiş oluyor yenisini de takmıyorlar ki tadı kaçmasın =) birde orada deneyip değerlendirirseniz süper olur.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.08.2015 Gezsek Yesek

  Harun, aslında planım Güvenliktekine gitmekti gerçi orada da şuan hali hazırda 3 tane Mutlu Döner var, ama maalesef iş çıkışı gideceğim için ve dediğin gibi orası kapandığı için burayı mecburen tercih ettik. Aradığım lezzeti bulamadım malesef. Mutlaka Güvenliktekine gideceğim en kısa sürede :) Tavsiyen için de teşekkür ederim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.08.2015 Mustafa

  Güvenlikteki mutlu dönere gitmelisin. Ama güvenlik üzerinde bile 3 tane mutlu var. Bim in yanındaki mutlu döner. Ankara da yediğim en iyi döner diyebilirim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.08.2015 Gezsek Yesek

  Bu bilgi çok iyi oldu Mustafa tşk ederim , gitmek farz oldu artık :)

 • Kavaklıdere mah. Tunus cad. No : 8/A Çankaya Ankara
 • 0312 417 32 99

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart