Mutlu Lokantası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
29.08.2015

Sonunda doğru Mutlu Döneri bulduk sanırım. Güvenlik caddesinde bile 3 tane Mutlu döner var arkadaş. Takipçilerimin de tavsiyeleri ile en eski ve en iyisinin burası olduğunu öğrendim. Sanırım bu Mutlu , caddede ortada kalan Mutlu . Yanında Bim market var öyle tarif edeyim karışıklık olmasın. Gerçi bilmiyorum diğerleri nasıl şimdi bu iyi diğerleri kötü diyemem tadına bakmadığım sürece hepsi aynı benim için.
Ufak bir esnaf lokantası burası . 1977 yılında kurulmuş ve üzerine basa basa başka şubemiz yoktur diyen bir mekan. Bizim Kavaklıdere'de bulunan gittiğimiz diğeri buradaki ustanın amcasının oğluymuş ama orada bile aynı tat olmayabilirmiş. Çalışanları çok güleryüzlü bence işlerini gerçekten severek yapıyorlar. Öyle güzel ilgilendiler ki bizimle mutfaklarına kadar girebildim. Ufak bir mekan,çok fazla masa yok. O yüzden de yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Zaten hafta içi saat 15 den sonra döner kalmıyormuş. Hafta sonu bu saat biraz daha uzayabiliyormuş ama o da çok değil yani 1 saat falan. Siparişimiz verdik beklemeye başladık.

Arı gibi çalıştıkları için sipariş verdikten en fazla 10 dk sonra dönerimiz önümüzdeydi. Tabi önce çoban salata. Herkese ayrı ayrı geliyor. Öyle bir özellik yok. Sıradan bir domates salatası işte.

Ve Döner. Buranın en meşhuru zaten döner. Gerçek Ankara Döneri . O eskilerin çok iyi bildiği meşhur tat. Gerçekten lezzetli ve bence bu lezzeti etin güzelliğinden yani kalitesinden ve yağlı oluşundan kaynaklı. Çoğu insana bir porsiyon yeteceğini sanmıyorum. Çok bol olduğunu söyleyemem. Servis döner istiyorsanız burada adet ekmek kızartılarak getiriliyor. Bence güzel. Hatta biraz daha kızarsa daha bile iyi olur.
Tek eleştirim sunum çok kötü. O güzelim döneri o basit tabaklarla sunmayacaksın. Hele ki o küçücük tabaklarla. Yemek bile zor oldu. Tamam belki diyecekler ki burası kendi halinde bir esnaf lokantası. Ama bunu kabul edemem çünkü artık kendi halinde olmaktan çıkmış burası çok meşhur bir yer. Düşünsene döner saat 15ten sonra bitiyor. Biraz daha özenli olsa bence şuan kazandıklarının çok daha fazlasını kazanırlar. Benim tavsiyem.
Mutfaklarına girip dönerin nasıl piştiğini de gördüm. Etin iyi olduğu kokusundan bile belli. Sağolsun kırmadılar beni. Döneri tekrar bile döndürdük birlikte :)

Mutlu Lokantasında ev yemekleri de var. Kurufasülye ,pilav, tas kebabı, haşlama , kavurma hatta sebze yemekleri vs. Ve bu yemeklerin hepsi ocakta pişmiyor. Bildiğiniz kömür ateşinde pişiyor. Belki de o yüzden bu kadar lezzetli ve bu kadar tutuluyor. Yemeklerde bir emek var. Hepsinin renginden bile belli.


O kadar ufacık mutfakta böyle çok muhabbet edersen tabi üstün başın et kokar. Ama bana ikram ettikleri tas kebabının da tadına bakmadan çıkamazdım oradan. Et öyle güzel pişmiş ki ağızda dağılıyor. O dana eti zannedersiniz kuzu eti. Öyle güzel. Anladım ki burada ev yemeği de gönül rahatlığıyla yenir.


Mutlu Lokantasında fiyatlara gelince Ankara Döneri 16 tl , Tas Kebabı (benimki ikramdı) 15 tl , ayran 1 tl. Bu zamanda market hariç bir mekanda ayranı 1 tl görmeyeli çok olmuştu. Çok hoşuma gitti. Ben memnun kaldım. Her şeyinden en çok da misafirperverliklerinden. Ellerinize sağlık diyorum. Size de afiyet olsun.


  • Remzi Oğuz Arık mah. Güvenlik cad. Ayrancı Ankara(Bim market yanı)
  • 0312 426 28 42

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart