Namlı Gurme

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
18.04.2015

Ankara'da açıldığı günden beri gidip görmek istedim bir mekan Namlı Gurme. Şarküteri kısmının da olması tabi beni ayrı bir cezbediyor. Sonuçta beğendiğin et vs gidip alabiliyorsunuz güzel bir seçenek. Mekan baya büyük içerisi de boş denecek kadar sakindi. Ama güzel bir piyano dinletisi vardı çok hoşuma gitti. Biz bahçesinde oturduk ısıtıcıları da açtıkları için herhangi bir soğuk vs hissetmedik, fakat çok yanınca insanın kafasını yakıyor, ara ara söndürmek gerek.

Garsonlarına söyleyecek bir laf yok çünkü gayet ilgililer, hatta yemek seçerken de bize yardımcı oldular. Güleryüzleri de beni tatmin etti. Özellikle bazı yemeklerin nasıl yapıldığını ,içinde ne olduğunu sorduğunuzda da yardımcı oluyorlar.
Mekanın büyüklüğünün yanı sıra mimarisi de hoş, özellikle ferah bir şekilde döşenmiş olması bence çok iyi. Böyle sıkışık dibdibe olan mekanları sevmiyorum ,sadece yanındakini duyup anlaman iyi bir şey.
Mekandan ziyade şarküteri kısmına gelince ne ararsanız var neredeyse. Et seçeneklerinden ,kahvaltı seçeneklerine ,özellikle kahvaltılık kısmı çok iyi yok yok diyebilirim ,çok da ilgi çekici. Alışverişe de gidilebilir.
Biz bazı etlerin tadına bakmak istediğimiz için garson arkadaşımızın da yardımıyla birkaç çeşit söyledik. İlk olarak masamıza salatamız,3 çeşit meze ve lezzetli ekmeklerimiz geldi. Mezelerin biri yoğurtlu naneli tadı bildiğimiz gibi. İkincisi ezme ama lezzetli ve tazeydi. Diğeri ise zeytinli ezme gibi bir şey ama onu çok beğendim.
İlk servis edilen yemeğimiz Dana Antrikot, yanında ıspanak garnitür ile geldi. Et çok lezzetli gayet yumuşak ve iyi pişmişti .Gerçekten Dana eti olunca insan ister istemez biraz sertlik olacak diye bekliyor ama bunda hiç yoktu. Tadını beğendim üstüne ekilen tuz muhtemelen pişirilirken konulmuş iyi bir lezzet vermiş ete, bildiğimiz tuzlardan olmadığı belli.Yemeğin yanında gelen ıspanak garnitüre bayıldım bayıldım. Çok çok lezzetli. Açıkçası ben püreyle karıştırılmış Ispanak diye mi acaba düşünürken öğrendik ki farklı bir sos içinde bir ıspanak garnitür bu. Krema ve sütle yapılan bir sosmuş bu fakat beşamel sos değilmiş. Valla aşçının eline sağlık mükemmel olmuş.
Akabinde bir de haşlanmış sebzelerimiz geldi ki çok iyi oldu çünkü o etin ağırlığını sebzeler çok güzel bastırdı. E tabi herkes sevmez haşlanmış sebze fakat ben sevdiğim için de buradakini de beğendim.İkinci servis edilen yemeğimiz ,Kuzu Pirzola.Lezzetli ve güzel pişmiş yağ oranı az bir pirzola yedik. Porsiyon biraz küçük, daha doğrusu pirzolalar küçük,birkaç yemekle birlikte yediğimiz için bize çok batmadı bu.

Son olarak Lokum Beef yemeğimiz servis edildi. Bu da dana eti antrikota göre biraz daha yumuşak bir et ama çok da bir farkı yok birbirinden. Lezzetli ,kokusuz, tuzu vs yerinde güzel bir et.

Yemekten sonra güzel taze çaylarımızı içtik ,bunlar ikram.Sonrasında bir de tatlı deneyelim diyerek Triliçe yedik . Karamelli iyi dediler bende çok beğendim . Böyle ılık ılık hafif bir tatlı ve lezzetli. Bir kere daha mutlaka yemeyi düşünüyorum.

Gelelim Namlı Gurme'de fiyatlara, Mekanın adı gereği bulunduğu konum gereği vs sebeplerle tabiki de burası fiyatları uygun bir yer değil. Gerçi bana sorarsanız bu yediğimiz etler güzeldi fakat bu kadar fiyat da biraz fazla geldi. Dana Antrikot 55 tl,Kuzu Pirzola 50 tl, Lokum Beef 45 tl, Salata Bahçe 14 tl, Su (büyük)4 tl, Cola 3,50 tl, Ayran 4 tl. Mesela bir salatanın bile bu kadar pahalı olması, olmamış bence. Tabi ki böyle bir yerde bizlerde çok uygun fiyatlar beklemiyoruz ama standardında çok üstünde olmaması gerekir. Genel anlamda birçok şeyden memnun kaldık. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart