Neli Pastanesi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
29.09.2013

Tepe Prime'a gelmişken yemekten sonra kahvemizi de içelim, tatlımızı da yiyelim dedik.Tepe Primedaki diğer mekanlara nispeten daha ufak bir mekan Neli Pastanesi.Çok sevimli ve sıcak bir havası var. Garsonları çok güleryüzlü ve ilgili. Hizmetten gayet memnun kaldık. Kahve siparişimiz biraz geç kaldı sadece.
Latte sevdiğim için bir de burada tadına bakayım dedim. tadı güzel ama fazla şeker atmayın derim . Ben öyle bir hata yaptım ve çok tatlı oldu.


Latteyi içemeyince Mocha denedim. Onunda tadı güzeldi. Bazı yerlerde baya ufak fincanlarla servis ediyorlar Mochayı. Niye böyle daha anlayabilmiş değilim. Buradaki gayet büyük ve yeterliydi. Mocha sevenler deneyebilir.


Kahve yanına Mozaik pasta güzel olmazmı. Tabiki de harika olur. Pastanın taze olması büyük bir artı kazandırdı Neli Pastanesine. Lezzeti yerinde , kakao sevenler için ideal.


Neli Pastanesinde fiyatlara gelirsek, Mozaik Pasta 7,50 tl, Cafe Latte 8 tl, Cafe Mocha 7 tl, çay 3 tl, su 2 tl. Fiyatlar çok uçuk değil. Ama bu tarz mekanların açıkçası sudan para almalarını hoş bulmuyorum. Afiyet olsun.
Nerdeyse öğlen olduğu için karnımız baya bir acıkmıştı. Menüdeki Serpme kahvaltıyı istedik.2 kişilikmiş. Biz 4 kişiydik fakat yeterli olacağını düşündük.Doğru da düşünmüşüz.Masamızı öyle bir donattılar ki kahvaltı budur işte dedik.Bir kahvaltı sofrasında olması gereken her şey vardı. Ve hepsi fazla fazlaydı. Biz o 2 kişilik serpme kahvaltıyla 4 kişi tıka basa doyduk bir de arttı bile yani bir 2 kişi daha olsaydı onlara bile yeterdi.Özellikle antepfıstıklı balı ve kaymağı çok iyiydi.Kahvaltımızın içinde sahanda yumurtamız da vardı . O da lezzetliydi.

Biz extra olarak omlet de istedik. Omletinizi siz nasıl isterseniz öyle yapabiliyorlar. Kaşarlı ve sucuklu olsun dedik. Omletimizde çok lezzetliydi.Yanında patates kızartması ve yeşillik salatasıyla geldi. Porsiyonlar çok doyurucuydu.

Bu yediklerimizin hepsi azmış gibi birde sıcak bazlama ve yumurtalı ekmek vardı kahvaltımızın içinde.Onlar da lezzetliydi.Bu tabağın içinde extra küp küp sote şeklinde patates kızartması da koymuşlar.

Neli Pastanesinde tam anlamıyla mükemmel bir kahvaltı yaptık .Uzun süre yemek yiyemeyecek kadar doyduk.Çok çok memnun kaldık.Neli de fiyatlara gelince 2 kişilik Serpme Kahvaltı 35 tl,Karışık omlet 10 tl, Türk kahvesi 6,50tl, su 2 tl, Cola 5tl. Kahvaltıdan sonra içtiğiniz çaylar ücretli.Tek olumsuz eleştirim de bu oldu zaten. 2 bardak çayda ücret almasalardı çok daha klas olurdu. Çay 3 tl. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir mekan,mutlaka kahvaltısını deneyin.Afiyet olsun.

Tatlı için busefer Dilim Pastalar içinden Ekler seçtik. Neli pastanesindeki en iyi şey her şeyin her zaman taze olması. Çok güzel ve lezzetliydi. Çayımız da çok tazeydi.Pasta yanına kahve sevenler için, ama baya acı kahve sevenler için Americano'yu da tavsiye ederim.

Çaylarımızın yanına kurabiyelerimizi de eksik etmediler. Bu fıstıklı kurabiyelerden mutlaka isteyin. Gayet lezzetli.

Neli Pastanesi'nde fiyatlara gelirsek Ekler 8 tl, Americano 7 tl, çay 3 tl. Afiyet olsun.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.10.2013 Serkan

  Çok güzel bir yer Neli :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  31.12.2015 Cemile Ceren

  sitenizi gezdikçe gittiğim mekanlara verdiğiniz notlar ve benim kendimce verdiğim notlar ile aynı damak tadınız çok iyi ve her şeyi yemeyen birisiniz sizi tebrik ediyorum. Neli en sevdiğim pastanedir.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  25.02.2016 kan

  Geçen hafta kahvaltı için gittiğimiz Neli’de öncelikle rezervasyonla alakalı bizden kaynaklanan sorunu işletme yetkilisinin çözmesine ve lezzete tam puan verirken,serpme kahvaltı aldığımız masada neyin nereye konulduğu,kahvaltının sonuna doğru garson arkadaşların suları masaya kaydırma yöntemiyle bırakmasına eksi puan vererek çıktık oradan.Eğer bir pastane iseniz sizden maksimum istenen şeyler lezzetli ve temiz ürünler ve doğru hizmettir.Tepe Prime gibi bir yerde de bunu sağlayamazsanız bizi kaybettiğiniz gibi bir müşteri grubunu kaybetmiş olursunuz.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart