Nevizade Cafe&Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.07.2015

Konya 'da sabah kahvaltısı nerede iyi olur diye sorduk ,aldığımız cevap Nevizade oldu. E bir de Meramı mutlaka görün dedikleri için buraya gelmek için ikinci bir sebebimiz de oldu.
Yeni Meram caddesine girdiğin an zaten biraz daha kalburüstü bir yere geldiğini anlıyorsun. Meram Belediye Başkanını da özellikle takdir ettim çok iyi bakmış ilçesine. Her yer düzenli temiz. Çok hoşuma gitti. Küçük bir dere kenarına konumlanmış çay bahçeleri de gayet güzel.
Nevizade dere kenarında değil fakat güzel kocaman bir bahçesi var. İçine yapay havuzlar yapılmış. girdiğiniz anda size ferahlık veriyor ve diyorsunuz ki buradan iyi hizmet alırım. Sabah saatleri henüz çok kalabalık değil fakat biz oturduktan 15-20 dk sonra baya bir doldu içeri. Ama çok büyük olduğu için yer sorunu yaşanacağını düşünmüyorum.Biz kahvaltı yapmaya geldik. Burada da tam bilmiyorum belki de pazar günü olması sebebiyle açık büfe kahvaltı vardı. Garsonlar sadece çayımızı getirdiler. Hepsi de gayet güleryüzlü. sonrasında taze sıkılmış portakal suyu istedim onu da getirdiler hemen.
Bir açık büfe kahvaltında görmek isteyeceğiniz neredeyse her şey var. Birçok peynir çeşidi, zeytin çeşidi, salam vs. Tatları da fena değil. Güzellerde var biraz vasat olanlarda. Her açık büfede olduğu gibi. En güzellerinden bir tanesi bal kaymak reçel.
Börekler, pişiler ,patates, biber, patlıcan kızartmaları , yumurtanın her türlüsü menemen, sucuklu yumurta, katı yumurta, dedim ya ne ararsanız var. Dilediğiniz kadar da yiyebilirsiniz tabi ki. Doymadan oradan ayrılmak pek mümkün değil.
Yer kalırsa eğer meyveyle kapanışı yapabilirsiniz. Çeşit bol.


Nevizade Cafeden her açıdan memnun kaldık. Konyanın yemek açısından bize veremediği mutluluğu Nevizade kahvaltı açısından verdi. Gözümüz de midemiz de güzelce doydu. Bu açık büfe menü kişi başı 20 tl. Extra istedğimiz portakal suyu 5 tl. Fiyat da bana gayet makul geldi. Açık havada böyle güzel bir mekanda güzel bir kahvaltı için ideal bir mekan Nevizade. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart