Newcastle

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.04.2013

Tepe Primedaki en büyük mekanlardan biri Newcastle. Çoğunlukla rezervasyonlu gitmeniz gerekir. Çünkü yer bulma olasılığınız biraz zor oluyor. Mekan çok ferah mimarisi çok hoş,şık döşenmiş. Ayrıntılara gereken önem verilmiş. Saatlerce sıkılmadan oturabilirsiniz burada . Yaz mevsimi haricinde dışarıda oturmanızı çok tavsiye edemem çünkü inanılmaz esiyor. Ama dış bahçesi de çok şık. Newcastle da isterseniz yemek yiyin isterseniz bir şeyler için. Seçeneğiniz çok fazla. Neredeyse aklınıza gelebilecek her şey var burada.


Hava malum Ankara da daha ısınamadığı için gittiğimiz gibi bir ıhlamur içtim. Bildiğimiz klasik bardak poşet çay kullanıyorlar tercih edilebilir.

Ardından bir macchiato denedim. Çok net bir özelliği yoktu ama içilebilir tabiki.

Karnımız çok acıkmadığı için bir şeyler atıştıralım dedim . Sıcak Tabağı sipariş ettik. Atıştırmak amacıyla istedik ama gayet doyurucuydu. İçinde sigara böreği, soğan halkası, kaşar pane, patates kızartması, kızarmış sosis ve salata vardı. Sigara böreği hariç hepsi çok lezzetliydi. Bi daha gittğimde yine tercih edebileceğim bir atıştırmalık hatta çok doyurucu bir atıştırmalık ;)


Genel bir değerlendirme yaparsak Newcastle gayet nezih bir mekan . Tek bir eleştirim olacak çok kalabalık olduğu için bence garson arkadaşlar yetişemiyor. Sipariş vermek için biraz beklemek zorunda kaldık. Onun haricinde her şey çok iyiydi. Denemenizi tavsiye ederim. Afiyet olsun :)  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    23.04.2013 Gözde & Ali

    Tepe Prime deki en güzel mekanlardan birisi sık sık tercih ediyorum. Kalamar tavayı denemenizi tavsiye ederim.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart