Okyanus Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
06.08.2016

Bugün de Dalyandayız. Çok sakin bir yer burası. Cidden sevdim. Tamamen kafa dinlemelik. Çeşmeden sonra burası çok dinlendirici geldi. Sounds of Berg Hotel , otelimiz yani konumu gereği çok güzel bir yerde tam Kral mezarlıklarının karşısı. Dalyan çayına sıfır , manzarası süper hem de sessiz. Çok gezecek bir yer yok burada ama ben sevdim.
Akşam yemeği için baya mekan baktım. Çünkü hem suya yakın ve manzaralı bir yer olsun istiyorum hem de lezzetli olsun. Yoğun araştırmalarım sonucu Okyanus restaurantı buldum. Girdiğimiz gibi çok ilgilendi sahibi olduğunu düşündüğüm beyfendi. Tereddütlerimi giderdi. Çünkü çok iyi balık yapılmıyor buralarda lezzetli olmuyor gibi şeyler duymuştum deneyin pişman olmayacaksınız dedi.
Tabiki çayın hemen yanında dışarda bir masaya oturduk. Siparişimiz verdik ve beklemeye başladık. Ayrıca bizimle ilgilenen arkadaş da çok misapirperver. Gerçekten bizi memnun etmek için elinden geleni yaptı.

Manzaramız da böyle.

Masamıza hemen önce meze geldi.Ezme ve yoğurtlu naneli koyu cacık gibi bir meze. İkisi de güzel sayılır.

Sırayla önce Kalamar tava önümüze geldi, sonrada Karides Güveç.
Kalamar Tava gayet başarılı gerçekten beğendim. Sunumu da güzel. Tadı lezzetli güzel pişmiş. Olumsuz hiçbir şey yok.


Karides Güveç'e gelirsek o kısım biraz sıkıntılı. Bize gelen karides böyle sulu sulu yemek gibi içi domates ve sosu doluydu. Ayrıca inanılmaz ekşi. Sonradan öğrendim ki içine limon sıkmışlar. Şaşırdım buna da. Evet karides güveçi bu şekilde yapan yerler var fakat ben hiç sevmiyorum böyle. Tadını tutturmak zor oluyor ki bence domates de ekşilik katıyor. Bence tereyağında az sosla yapılmalı karides. Tadı öyle alınıyor.Bize gelen de baya bir ekşi olduğu için bu şikayetimizi söyledik ve istediğimiz gibi yaptılar.


Bu da bizim istediğimiz hali Karidesin. İçinde mantarlar ve çok az domates. Şahane oldu böyle.


Asıl yemeğimiz yani balığımız isteğimiz üzerine Çupra da geldi sonunda. Güzelce pişmiş lezzetli bir balık. Çupra zaten lezzetli. Burası da hakkını verdi diyebilirim. Tabağın sunumu da balığın tadı kadar iyi. Porsiyon olarak da doyurucu.Bütün bunların yanında bir de bir tabakta pilav patates ve salata geldi.

Son olarak da bize meyve ikram ettiler. Yemekten sonra biraz oturduk tabi manzaraya karşı keyifli keyifli. Meyve iyi gitti üstüne . Bu jestlerinden dolayı da teşekkür ediyoruz.

Gerçekten de pişman olmadık. Her şey gayet lezzetli bence. Fiyatlara gelirsek , Okyanus Restaurant'da Çupra 29,50 tl, Kalamar Tava 25 tl , Karides Güveç 35 tl. Fiyatlar balık mekanlarında genel olarak böyle. Kalamar ve Karides biraz fazla bence daha uygun olabilir fiyatı özellikle karides için 35 tl cidden fazla.
Genel olarak memnun kaldığımız bu mekanı tavsiye ediyorum. Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart