Ömürlü Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.01.2016

Gezsekyesek olarak köfte konusunda damağımın tadına gerçekten aşırı güvenirim. İnegöl köfte Ankara'da nerede yeriz diye araştırma yaparken bulduğum bir mekan Ömürlü. İşletmeyi ziyaret ettiğimiz saat biraz geçti. Gerçi baya geç vakitlere kadar açık olduklarını söylediler. Hemen mekanın önünde yine mekana ait kokoreç standı da var. Yani burası hem restaurant hem de ayaküstü büfe tarzında değişik bir yer. Bu beni şaşırttı ama kötü de gelmedi. Neden olmasın ki belli kalıplara bağlı kalmak zorunda mıyız sanki.
Belki gittiğimiz saattendir bilmiyorum mekan bomboştu. Bizden sonra 2 kişi daha geldi. Ama temiz ferah bir mekan. Ayrıca bizimle ilgilenen garson da gayet de memnun etti bizi.Hizmette bir sıkıntı görmedik.Amacımız belli gerçi ama biz yine de sorduk ne yiyelim diye. İlk söylenen İnegöl köfte oldu hiç şaşırmadık. Siparişimizi verdik. Beklerken acılı ezme ve turşu ikram olarak geldi. Ezme gerçekten iyi.

Ömürlü'nün özel ayranı kesinlikle bir bardak daha içmek isteyeceğiniz cinsten bir ayran. Bence içinde süzme yoğurt var ama belki kendilerine has başka bir yoğurtla da yapılmış olabilir. Nedir bilmiyorum fakat bayıldım. Lütfen burada bu açık ayranı için.

Gelelim köftelere, görüntü açısından gerçekten İnegöl köfte. Böyle ufak ufak uzunlamasına. Ama tabağı sevmedim. Yani tabağın görüntüsünü sevmedim. Oradaki bulgur pilavı gereksiz. Soğan salatasında fazla sumak var , benim gibi sevmeyen biri için hoş değil. Ve porsiyon az. Köfteler küçük küçük olduğu için kesinlikle doyurmuyor. Karnınız az da olsa bile açsa en az bir buçuk porsiyon söyleyin derim.
Tadına gelirsek, evet güzel. Ama farklı değil. Birçok yerde yediğimiz mangal usulü (Balgattakiler gibi) köfte yapan köftelerle aynı. Tabi onların iyi olanlarıyla. Yani bence bu köfteyi al düzleştir olsun sana kasap köfte. Ama nerde benim Bursa'da Kapalı Çarşı içerisinde bulunan Üç Köfte'de yediğim o köfteler. Ama şimdi bu köfteye kötü dersem de ayıp etmiş olurum. Çünkü gerçekten lezzetli.


Ömürlü'de fiyatlar bence merak ediliyordur. Köftenin porsiyonu 16,50 tl , Ayran 4 tl. Bence pahalı çünkü porsiyon yetersiz. O yüzden de burada doymadığım bir köfteye bu kadar para vermektense kilo ile güzel köfte yapan bir yerde daha fazla köfteye daha uygun fiyat öderim. Merak edenler için ekmek arası kokoreç da 14,50 tl. Onu yemediğim için porsiyonla ilgili bir şey diyemem. Karar sizin. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart