Oskar Pastanesi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.04.2017

Oskar Pastanelerini duymuşluğum aslında çok. Ama henüz gitmeyi nedense pek düşünmemiştim. Sonuç olarak denk geldi ve gittim. Mekan kocaman, biri arkada biri önde olmak üzere 2 adet bahçesi var. Özellikle arka bahçe ve iç mekan oldukça geniş. Masalar arası boşluklar olması gerektiği kadar büyük. Bu sebeple kimse kimseden rahatsızlık duymuyor.
Garsonları çok nazik, çok misafirperver. Baya fazla ilgileniyorlar herkesle. Öyle ne sipariş vermek için ne de siparişinizin gelmesi için bekliyorsunuz. Hız konusu tam oturmuş.
Mekanın dekorunu da beğendim, gayet şık bir yer.Siparişimizi verdiğimiz gibi masaya 2 çeşit meze ve ekmekler geldi. Ekmekler 2-3 çeşit, lezzetli buldum. Mezelerden biri zeytinli biri her zamanki bildiğimiz ezme. Zeytinli olanı baya başarılı. Ezmesi de güzel.


2 farklı yemek denedim. İlki Mantar Soslu Bonfile. Tabaktan da gördüğünüz üzere sunumu çok iyi ayrıca porsiyon çok büyük. Yani insanı tıka basa doyurur.
Eti çok lezzetli buldum güzel pişmiş ama kurumamış . Sadece bir tık daha pişebilirdi içininde azıcık daha pişmesi için. Üzerindeki mantar sos mükemmel diyebileceğim kadar lezzetli.Etle şahane bir uyum içinde. Yanında gelen fırın patates üstü kaşarlı, lezzetli ama yemeğin büyüklüğünden sadece tadına bakabildim. Ve benim için etin yanında olması gereken en önemli şeylerden buharda pişmiş sebze. Çünkü bu sebzeleri arada yemek etin ağırlığını hafifletiyor damakta. Bence her açıdan mükemmel bir tabak bu.İkinci yemeğim ise yine çok sevdiğim bir yemek Fettucini Alfredo ama bu sefer kırmızı etli. Genelde tavuğu çok yakıştırırım makarnaya ama etle de mükemmel olmuş. Makarnanın kendisi ayrıca sosu, üstüne bir de içindeki etler hepsi çok lezzetli. Bir daha gelip yemek isteyebilirim o derece.


Yemeğin üstüne çay içmeyi çok severim. Güzel bir sunumla taze bir çay geldi önüme, beğendim.

Çok oturunca yemeğin üstüne değişik şeyler içebiliyor insan. Limonata da seviyorsanız deneyebilirsiniz.

Son olarak Türk kahvesi ile kapanışı yapıyoruz. sunumlar çok güzel.

Oskar'da fiyatlara gelirsek Mantar Soslu Bonfile 41 tl, Etli Fettucini 22,50 tl, ayran 4,50 tl, cola 5 tl, çay 3 tl, limonata 6 tl, Türk kahvesi 6 tl.
Fiyatlar gözünüze fazla gelmiş olabilir. Doğru ortalamanın biraz üstünde. Fakat porsiyonlar büyük. Fiyatların biraz fazla olmasını açıkçası buna bağladım ben. Lezzeti de iyi tabi bunu da tekrar belirtmek lazım.
Ben her yönüyle memnun kaldım. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart