Ot

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.06.2015

Ot , Tunalı Hilmi'nin paralelinde bulunan Tunus Caddesinde hoş görünümlü bir mekan. İçeri girdiğimde gördüğüm manzara beni şaşırtmadı desem yeridir çünkü çok yoğundu meğerse tesadüfi bir durummuş normalde o kadar da dolu olmuyormuş bilginiz olsun. Fakat yoğunluktan mıdır bilemem siparişler geç geldi garsonlar siparişleri tam alamıyor bir şey tam olsa bir şey illaki eksik oluyor derken biraz geç de olsa siparişlerimiz geldi. Açıkcası mekanlarda sizi memnun eden ilk şey servisin kalitesidir sonra garsonların tavırlarıdır. Servis konusunda geç gelmesi haricinde söyleyeceğim bir şey olmasa da garsonların tavırları hiç hoşuma gitmedi diyebilirim.



Gelelim yemeklerine ilk siparişimiz Köftehor dürüm. Tortila ekmeğine sarılı el yapımı köfteler, karışık biberler, mantar, eritme peynir ve kızarmış patates, domates ve salatalık ile sunumu görsel olarak güzel olsa da dürümün lezzeti konusunda daha iyilerini yediğimi söyleyebilirim. Çok hoşuma gitmedi.


Bir diğer yemeğim ise Köri Soslu Tavuk. Köri baharatlı tavuk bonfileleri mantar, renkli biberler, krema , elma dilimi patatesler ve ızgara domates, safran pilavı ile servis ediliyor. Lezzeti gayet güzel ve serviste tatmin edici.

Gelelim Ot Usulü Beğendi'ye. Özel beğendi sosu üzerine tavuk külbastı , ızgara domates , biber ve safran pilavı ile sebze sotesiyle beraber servis ediliyor. Açıkcası çok beğendiğim söylenemez lezzet konusunda biraz kararsız kaldığım bir yemekti.


Ve son lezzetimiz Kızarmış Peynir Salatası. Mevsim yeşillikleri ve kızarmış peynir ile sunulan yemeğim için lezzetli diyebileceğim bir salataydı açıkcası.

Bir de Naneli Limonata denedim sunumu ve lezzeti gayet hoştu diyebilirim.

Genel olarak yemekleri fena değil fakat garsonlardan dolayı çok içime sinmeyen bir mekan diyebilirim. Fiyatlara gelirsek Köftehor Dürüm 17,50 TL, Köri Soslu Tavuk 16 TL, Ot Usulu beğendi 16,50 TL, Kızarmış Peynir salatası 16 TL, Naneli Limonata 7,75 TL, Cola 4,25 TL, Sprite 4,25 TL. Afiyet Olsun.















Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart