Otto Lounge (İFTAR)

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
02.06.2017

Otto Lounge Çukurambar'da yepyeni bir mekan o kadar yeni ki aslında açılışı 3 haziran. Bugün Ankaralı bloggerlara özel bir iftar yemeği düzenledi ve hepimizi güzelce ağırladı. Çok kalabalık aynı zamanda çok keyifli bir ortamda iftar yapma şansımız oldu.
Mekan oldukça büyük. İçinde yok yok. Üst katta bir oyun salonu keyifle vakit geçirmek için,yine üst katta lavabolar ve mescit de var.
Mekanın şıklığını buradaki resimlerden biraz anlayabilirsiniz ama yine de gidip görmenizi tavsiye ederim. Açıkçası ben beğendim.
Buranın bir diğer özelliği de çok iyi nargilelerinin olmasıymış. Biz deneyemedik ama bu konuda çok iddialı olduklarını söylediler.
Kalabalık bir grubu ağırlamalarına rağmen hizmet çok iyiydi. Hiçbir aksaklık olmadı en azından bizim masamız olumsuz hiçbir şey görmedi. Servis hiç gecikmedi,yemekler sıcaktı. Az çok bilen bilir iftarlarda genelde yemekler soğuk gelir, bende bu yüzden ramazanda dışarı çıkmaktan hiç hoşlanmam.Garsonları oldukça profesyonel buldum ve buraya yeni başlamış olmalarına rağmen birbirleriyle uyum içindeydiler. Bu konuda ayrıca tebrik etmek istedim.Şimdi gelelim sırayla iftar menüsüne, öncelikli olarak masamızda geldiğimizde hazır bulunan iftariyeliklerden bahsedeyim. bu iftariyelik bence hem gözümüzü hem de midemizi memnun etti. Ve tadına baktığım her şey lezzetli. Peynirinden zeytinine, pastırmasından salamına pidesine kadar. ayrıca yine ortaya gelen salatamız gayet başarılı.

Ezan okunduğu gibi çorbamız önümüzde. Süzme mercimek çorbası lezzetli , kıvamı yerinde. Sadece tuzu birazcık fazla geldi ki o da sanırım et suyunun ayarlanmasından kaynaklanıyor olabilir. Zaten yemek sonunda mekanın işletmecisi hepimizin yanına teker teker gelerek olumlu olumsuz eleştirilerimizi dinledi. Kendisine de söyledik.

Ara sıcak olarak Çin Böreği var. Börek çıtır çıtır çok güzel pişmiş. İç malzemesi de güzel. Beğendim.


Gelelim ana yemeklere. Bugünün iftar menüsünde 2 seçenek var. Ya Kuzu Fırın, ya da Dağ Kekikli Tavuk. İkisinin de tadına baktım.
Kuzu Fırından başlarsak, kuzunun but kısmı yani incik dediğimiz yer, ki zaten oldukça lezzetli bir bölge, Şahane pişmiş. Öncesinde hiçbir işlem yapılmadan sadece fırınlanarak bu hale gelmiş. Etler lime lime ayrılıyor, boğazımızdan akıp gitti resmen. Yanındaki pilavı muhteşem buldum. Genelde bu tarz yemeklerin yanındaki pilavlar oldukça vasat oluyorken burada böylesine lezzetli bir pilav yiyeceği aklıma gelmezdi.Şahane bir yemek oldu.

Tavuk tabi ki kuzuya göre çok daha hafif. Bu da çok güzel pişmiş kekik çok yakışmış güzelce soslanmış. Fakat tavuğun göğüs etinden yapılıyor olması bence yemeği yavanlaştırmış. Açıkçası bu yemekte tavuk butu tercihi de olmalı.Ya da ikisi karışık olmalı. Daha lezzetli olabilir. Yanında gelen fettucini makarna biraz diri kalmış bence iyi olmuş çünkü öyle olmalı. Makarnanın da sosu biraz daha fazla olabilirdi.


Son olarak çay ve tatlı faslına geçiyoruz. Çayı çok tazeydi çok beğendim. Tatlı olarak güllaç ramazanın asıl tatlısı olduğu için burada da karşımızda. Çok beğenemedim güllacı ki normalde çok severim. Güllacın yaprakları biraz hamurlaşmış geldi bana böyle ayrı ayrı kat kat kalamamış. Fena değildi tadı ama asıl olması gereken güllaç gibi de değildi.


Genel olarak mekandan hizmetten yemekten neredeyse her şeyden oldukça memnun kaldık.
İftar mönüsü fiyatları da Et mönü 55 tl, Tavuk mönü 45 tl.
Mekana bu girdiği güzel ve lezzetli yolda başarılar diliyorum :) Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart