Öveçler Dürümcüsü

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
30.09.2017

Öveçlerde şahane bir mekan bulduğumu söyleyerek yazıma dikkat çekmek isterim. 4. caddeye yakın ara sokakta bulunan ufak bir mekan. İki ortak işletiyorlar. Ortaklardan biri aynı zamanda mekanın şefi. Adana, Urfa diğer kebaplar hep ondan çıkıyor. Adana konusunda iddialı, biz de bakıp deneyeceğiz.
Mekanda dikkatimi çeken 2 şey oldu. Burası aslında salaş bir mekan ama oldukça düzenli. Masalar şahane cevizden özel olarak yaptırmışlar. Görsel olarak çok ilgi çekiyor. Altta fotosunu da koydum.
Diğer güzel bir özellik kebaplarınız pişerken bahçe kısmından camekanın arkasından görebiliyorsunuz. Hem üstünüze koku sinmiyor hem de aradaki cam öyle bir cam ki her şey çok net. Bizim gibi bloggerların rahat çekim yapması için yapılmış sanki :)
İç mekan daha ufak 2 masa var, dış bahçesi daha büyük.
Bakın arada cam var :)

Adana Dürüm siparişimizi verdik. masamıza hemen yağlı ekmeklerimiz ve mezeler geldi.
Yağlı ekmekler müthiş :) Ezme fena değil, köz biber ve soğan , soğan salatası, baharatlı domates salatası da diğerleri. anlayacağınız altı üstü bir dürümün yanında gelenler. Masa zengin. Sahiplerin gönlü de zengin :)Ve Adanalarımız geldi. İnanın en fazla 10 dk bekledik. Gözümüzün önünde pişti. Beklediğimin çok üstünden bir lezzet inanın. Gerçek bir Adana dürüme yakın yiyebileceğimi hiç sanmıyordum. Acısı fazla hatta bana biraz fazla geldi ama bana baharat geneli biraz fazla gelir. Bu aslında tam olması gerektiği gibi bir Adana. Tavsiye ediyorum bir deneyin derim.
Hizmet de çok iyiydi baya güzel sohbet ettik, çok güzel ilgilendiler bizimle. Çok açılmak gibi bir niyetleri yok şuan çünkü ustamız lezzetin bozulmasını asla istemiyor. Akşam saat 22-22.30 a kadar açık. Hele bu civarlardaysanız mutlaka uğrayın.Fiyatına gelirsek Adana ve Urfa dürüm 13 tl servis olarak isterseniz 17 tl. Yürek ve ciğer fiyatı da aynı. Adanasını çok beğendim bir dahaki sefere yürek deneyeceğim. Afiyet olsun.


  • Aşağı Öveçler Mah. 1308. Sok. 5/A 06460 Çankaya Ankara
  • 0312 472 00 50

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart