Özlem Döner

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.07.2016

Özlem Döner uzun zamandır listemde olan bir mekan. Sonuçta döner Ankara için önemli bir yemek. Bu yüzden en iyileri hangileri mutlaka bulmak gerek.
Özlem Döner Yıldız'da bulunan büyük bir mekan. Güzel bir dış alanı var. Yaz günü havadar olması sebebiyle de tercih edilebilir. Garsonları da iyi. Oturduğunuz gibi menü geliyor ve siparişinizin gelmesi de uzun sürmüyor. Öğle arası yemeğe çıkanlar için önemli bir ayrıntı bu.

Siparişimizi verdiğimiz gibi masamıza hemen salata, biber turşusu, soğan salatası geldi.

Buranın dönerinin methi çok duyuldu. Biz de bir bakalım dedik. Seçenekler var fakat tercihim servis döner oldu. Bir daha gittiğimde dürüm döner isteyeceğim.. Gerçekten duyduğum kadar var, eti çok lezzetli. Yani döneri 100 gr yerine 150 gr bile isteyebilirsiniz , yenir. Çok hafif yağlı bir döner bu , ki dönerde yağ olmayınca zaten bir tadı olmuyor. Tam kararında hiç rahatsız etmiyor. Dönerin yağı tırnak pidenin üstüne de bulaşmış gayet iyi olmuş. Ankara'da iyi dönerciler arasına rahatlıkla girebilecek bir mekan . Beğendim , gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.Son olarak tatlı ikram ettiler fakat bu kadayıf bana çok tatlı geldi. Pek yiyemedim.

Özlem Döner'de Servis döner fiyatı 18 tl , ayran 2,50 tl. Birçok dönercide fiyat aşağı yukarı aynı zaten. Afiyet olsun.

Dönerden önce bir çorba içelim dedim. Hem boğazımız yumuşasın hem de tadını görelim diye. Mönüde yazan Kelle Paça çorbasını istedik. Ama içindeki kelle eti değil. Bildiğimiz kırmızı et hatta incik kısmından et parçaları konduğunu söylediler. Kelle çorbası olarak değil de et çorbası diye değerlendirirsek başarılı diyebiliriz ama tabi ki ağır bir çorba bunu söyleyim. Malzeme bol porsiyon doyurucu.


Çorbayla birlikte masa dolmaya başladı tabi. Ortaya ikramlıklar geldi. Salata, soğan, Közde biber domates. Hepsi iyi.


Mönüde seçenek bol. Birkaç çeşidin tadına baktım. İlk tabi ki en bilinen en rağbet gören Servis Dönerle başlayalım. Doğru Yıldız şube ile lezzet aynı. Burada da döner oldukça yağlı ve lezzetli. Bildiğim bir tat olduğu için beğendim yine.


Dürüm döner zaten içi aynı lezzetli ama servis dönerin tadını vermiyor. Tercihinizi diğerinden kullanın bence.


Dönerli Pide aslında görüntü olarak bana hep cazip gelir ama asla istediğim lezzeti yakalayamam. Çünkü pide dönerin yağını alır biraz kurutur. Tam tadına varamam genelde. Burada da mükemmel bir lezzet diyemem ama birçok yerde yediklerime göre baya iyi. Pide kuru değil dönerin yağı gitmemiş. Baya iyi tutturmuşlar.


Son olarak masamıza gelen bu ikramdan bahsedeyim. Lahmacun üstü kuşbaşı diye bir şey bu. Farklı bir lezzet. Ben sadece bir lokma tadına bakabildim. Çünkü inanılmaz acıydı. Ama lezzeti de fena değil.


Ben genel olarak bu mekanı da beğendim. Lezzetler iyi. Hizmet de oldukça iyi. Mekanın sahibi ile tanıştık biraz sohbet ettik. İşine çok değer veriyor belli. Umarım burası da Yıldız şube gibi tutar ve iyi iş yapar.
Fiyatlara gelirsek Çorba 15 tl, Servis Döner 22 tl, Dürüm Döner 22 tl, Kapalı döner 24,90 tl, ayran 3,50 tl, cola 4 tl. Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart